Firefox neprehráva OpenJDK

Založil xpaolox, 13. 10. 2011, 01:07:07

Předchozí téma - Další téma

xpaolox

Dobrý deň prajem,
som síce teraz u Archlinuxu, ale dlho som používal práve Debian, o ktorom si stále myslím, že je to super linuxová distribúcia. Mám v Archu teraz problém, ktorý som poznal už v Debiane a kámoška má problém s tým v Ubuntu. Jedná sa o to, že mám nainštalovné OpenJDK6, ale nechce mi to prehrať streamming a vypísuje "applet not inizialized" neviem ako to odstrániť už sa s tým trápim 2 týždne...
Na tejto stránke konkrétne mi neprhráva video za pomoci zásuvného modulu javy:
http://www.altabadia.org/en-US/webcam_alta_badia_dolomites.html
Následoval som postupne návod na stránkach Arch wiki, ale nefunguje to...
Myslím si, že to bude tým, že ak spravím symblický link, tak mi vypíše, že adresár neexistuje. Mám tento adresár teraz vytvoriť?
[root@Archlinux pavol]# ln -s /opt/java/jre/lib/i386/libnpjp2.so ~/mozilla/plugins/libnpjp2.so
ln: failed to create symbolic link `/root/mozilla/plugins/libnpjp2.so': Adresár alebo súbor neexistuje
[root@Archlinux pavol]#
A keď sa dívam v Nautilu, tak vidím, že ten plugin sa nevolá libnpjp2.so, ale IcedTeaPlugin, tak neviem...
Posledný command, ktorý by mal byť podľa návodu bezpečný je:
# rm -R /usr/lib/mozilla
Urobil som to presne až na posledný krok. Tu na gentoo.cz fóre mi poradili najskôr si to zálohovať, čo som aj spravil a spravil som dobre, lebo sa stalo to čo som predpokládal, odstránilo mi to kompletne všetky zásuvne moduly a pluginy...
Vedeli by ste poradiť ako postupovať a kde som spravil chybu?
Ďakujem a prajem pekný deň všetkým priaznivcom linuxu!