Projekty

Založil Joseph, 03. 07. 2016, 00:21:01

Předchozí téma - Další téma

Joseph

Chcel by so zacat robit projekty, s ktorymi by som sa mohol pochvalit, napr v CV.
Mam nastudovane tieto oblasti:
01.php & MySQL
02.Linux, bash
03.Java
04.Apache2

Chcem sa rozdelit na team, janko, ferko a marienka, ktori spolu urobia 1 az 3, 4 projekty.
Stacilo by?
01.prihlasovanie spoluziakov na web stranku, s moznostou upravovat svoje data, pripadne posielat spravy spoluziakom?
02.Predavat vyrobky cez internet?
03.Na web stranke hadat cislo, pocitat pokusy a potom to vyhodnotit.
04.Na server dat troch hostov, sledovat zatazenie servera...
05.Nainstalovat Ubuntu server a povolit, nepovolit nejake sluzby...

Su niekde na internete o takychto projektoch spravy, poznamky...zadania...pripadne ukazkovy postup...
S pomocou googlu mi to vzdy vyhodilo zvlastne veci, jednotlive veci a nie vsetko dohromady.

Roman Horník

Citace od: Joseph kdy 03. 07. 2016, 00:21:01
Mam nastudovane tieto oblasti:
01.php & MySQL
02.Linux, bash
03.Java
04.Apache2

Kecáš, jinak by ses neptal.

Ad 01: Málo informací. Co tam s nima chceš dělat? Nepomůže nějaký CMS, jako třeba WordPress, a pak ho upravit podle svýho?
Ad 02: Existuje poměrně dost eshopů, který si zadarmo můžeš stáhnout a používat
Ad 03: Jak už jsem psal, kecáš; kdybys znal Javu, PHP, nebo BASH, tak už to máš hotový. Ale takový hádání je blbost, a když už by to neměla bejt jen blbá hračka, co vychrlí náhodný číslo v určitým intervalu, jednak bys musel dost ovládat lidskou psychologii a jednak do těch stránek implementovat komplexní sadu prvků, pomocí nichž by kód vyhodnotil chování a preference zkoušenýho (třeba mu napřed dát na výběr některou z barev, oblíbený zvíře, datum narození, jakej politickej směr preferuje... prostě na něm vykonat ne zrovna jednoduchej psychotest). A i kdybys byl programujícím psychologem - uznávanou kapacitou, existuje nemalá pravděpodobnost, že to číslo uhodneš. Nebo víš, jaký je to moje číslo? Není ani tak oblíbený, to spíš ho příliš často potkávám ve svým životě.
Ad 04: Povol si mod_status a vytoč si http://127.0.0.1/server-status. Nebo koukni na apachetop
Ad 05: Jak už jsem naznačoval, tohle je Debian fórum, Ubuntu je mimo jeho rámec. Maj vlastní fórum.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Joseph

Myslel som tym to, ze som si s tychto oblasti vyskusal vzorove priklady, teraz by som to chcel spojit. Dobre, podla vzorovych prikladoch vymyslim nieco vlastneho, napriklad ten psychotest
Ked dam poziadavku do googlu, najde mi to nieco o veci.Asi budem musiet dat lepsie vyhladavacie kriterium.