K3B a zkažená DVD

Založil klusik, 24. 01. 2009, 03:26:42

Předchozí téma - Další téma

klusik

Ahoj,

prosím, nemáte někdo zkušenost v D 5/Lenny s K3B? V jiných distrech v pohodě, v Lennym mi to kazí DVDčka, stane se následující (nejčastěji v tomto pořadí):

1) Načte se soft. buffer
2) Načte se buffer mojí RW
3) DVD médium začne periodicky se roztáčet, vypínat (podotýkám, že jsem zkoušel pro deklarované rychlosti výrobcem media)
4) asi po 20 s se zasekne X, myš nereaguje (kurzor kempuje na místě)
5) po přepnutí na tty1 vypisuje jak šílené hlášku (ve smyslu) "zařízení tuto instrukci nepodporuje"
6) musím provést restart.

Nyní se obávám to zkusit i v GnomeBakeru nebo v něčem podobném, nevím, jestli je to problém k3b nebo třeba mechaniky.

Díky moc.

PS: DVDčka jsou prázdná, ale už ne déle zapisovatelná.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

airlive

#1
Dělalo mi to taky a pomohlo tohle:
Systém→Správa→Uživalelé a skupiny → Nastavení uživatelů→ tam klikni na →user user → Vlastnosti → Uživatelská oprávnění →
→ a tam zatrhni všechny volby a restart  :)

Edit:snížit rychlosti.

klusik

Ahoj, díky, ale myslím, že problém bude fakt jinde (k3b). Zkusil jsem vypálit DVD přímo v Nautilu, normálně mi ho vypálilo a je čitelné, to DVD. :-( Tak nevím, nepoužívá k3b třeba nějakou knihovnu, která defaultně ve standartní instalaci lennyho neni? :-D

Díky za rady. Grpy mám dobře, díky ;)

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz


klusik

#4
Díky, mrknu

Edit: Tak jsem si to přečetl, je to zajímavé, díky.  Nejvíce divné mi přijde, že jsem k3b použíbal i jinde (a na jiných jádrech) a tam OK, takže ... takže prostě jen odškrtávám, naštěstí není na světě jen k3b ;)

Každopádně díky ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz


klusik

Díky, rozhodně inspirativní, prakticky se to shoduje s mým případem, mám LG ;) uname vrátí Linux debianMainComp 2.6.26-1-686 #1 SMP Sat Jan 10 18:29:31 UTC 2009 i686 GNU/Linux

Díky za pomoc!

R:
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Krčmář

Já mám reakci trochu z jiného soudku. Podle toho Nautilu jsem usoudil, že používáš GNOME. Já mám Xfce (taky GTK) a pálím pomocí programu Brasero. K pálení DVD potřebuješ dvd+rw-tools, které ale nejsou v závislostech. Jsem naprosto spokojený.

klusik

Aha, tak to rozhodně stojí za vyzkoušení!!

Děkuji ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

airlive

Ještě připomenu K9copy,taky je moc dobrej  :)

klusik

P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz