Pomůžete mi s Debian-linux.cz?

Založil Petr Krčmář, 19. 09. 2010, 16:08:53

Předchozí téma - Další téma

Petr Krčmář

Ahoj všem, určitě jste si všimli, že na web už nedávám žádné novinky. Prostě nestíhám se tomu pravidelně věnovat. Rád bych proto vytvořil nějakou "redakci", tedy skupinku lidí, kteří budou schopni vytvořit zprávičku o dění v Debianu, zadat ji do systému a vydat. Samozřejmě to vyžaduje především velmi dobrou znalost češtiny.

Jsem pro rozdělení služeb po dnech, kdy úkolem každého redaktora bude prohlédnout různé debianí zdroje a vyrobit alespoň jednu zprávu. Není to nic náročného, ale chce to alespoň pár minut času a jistou zodpovědnost. Máte někdo zájem se přidat?

Roman Horník

#1
Hele, už pro Tvý krásný oči ;D bych do toho šel, ale nevím, jestli na to budu mít vždycky čas a jestli bude kvalita mých básniček dostatečná. Nerad bych zklamal.

P. S.: Ćeski umÿm
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Antonín Mička

jo, já bych se mohl taky přidat.

Ota Trkola

Petře, jak jsem kdysi předběžně slíbil, tak bych také pomohl. Jsem také pro jakousi "redakci", tak, aby na to nikdy nebyl nikdo sám. Takže se mnou můžeš počítat.

Petr Krčmář

Díky, čtyři lidi jsou už docela slibná squadra, která by mohla něco dokázat. Na Rootu jsme se dostali postupně k jednoduchému systému: mámě rozdělené dny v týdnu a v těch děláme na zpravodajství. (Vzal bych si rád středu, to dělám Roota, takže by se mi to hezky setkalo.) Samozřejmě tady na Debianu by se skutečně mohlo stát, že by některý den nebylo nic zajímavého k vydání a v takovém případě to nemá smysl hrotit a psát jen proto, že mám dneska službu.

V zásadě s tím můžeme začít skoro hned, stačí přidělit účty a rozjet to. Měli bychom ale udělat nějaké interní "desatero správné zprávičky", abychom to měli sjednocené.

Ota Trkola

Super, můžeme se do toho pustit hned, jak to bude připravené. Akorát se omlouvám, ale minimálně 2-3 týdny jsem mimo ČR, ale ihned potom můžu začít.

Antonín Mička

jak se dozvím, že se začalo, případně kde vemu to destatero?

Roman Horník

Tondo, myslím, že nám Petr napíše každýmu PM.
Ale rád bych se do toho už pustil, ať už mám to svoje "poprvý" konečně za sebou. Ó, to bude ostuda! ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Já myslím, že to bude v pohodě, alespoň se bude něco dít a nebude mrtvo.

Roman Horník

By se mohlo oživit i tohle fórum. Na Ábíčko jsem si do podpisu dal linky na debian-linux.cz i na fórum, snad sem někdo poleze.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

ulo

Určitě tomuhle nápadu fandím - celkem mi srdce plesalo, když jsem se sem kolikrát díval, jestli nepřibyla nějaká pěkná zprávička ze světa Debianu (pročítat to pak musím jinde a takhle bych to měl při jednom - určitě nejen já).

Mám ještě dotaz, jestli je možné, aby redaktory i "neredaktor" upozornil třeba na nějakou zajímavost, na kterou narazí při svém putování světem internetu? A popř. jak nejlépe upozornit? PM nebo sem do tohoto tématu?
Díky kluci.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Petr Krčmář

Neměl by být problém přidat na web nějaký formulář typu "napište nám o novince, která tu chybí". Mailem by to pak dorazilo všem redaktorům.

Teď je třeba udělat konkrétní kroky: napište mi prosím na mail "krcmar" na této doméně (bez fórum :-) vy, kdož jste se přihlásili k redaktorování. Založím vám účty a vyrobíme nějakou komunikační konferenci, abychom dohodli další kroky. Díky!

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

Tak kdy už se do toho pustíme? :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

Bude mít www.debian-linux.cz účet na Twitteru? Mohlo by se to krásně doplňovat s http://twitter.com/debian
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.