xfce4-panel

Založil Sonic X, 27. 03. 2012, 00:03:36

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Zdravíčko,
nainstaloval jsem Debian 6 "Squeeze", jelikož stroj na kterém běží (resp. grafika nemá valnou podporu) je vykopávka tak jsem se rozhodl pro použití desktopového prostředí Xfce. Po instalaci Xfce běželo normálně až do vypnutí. Po opětovném zapnutí a přihlášení se do Xfce se nenačte panel. Musím jej vždy spustit v Terminálu ručně zadáním xfce4-panel. Nevíte prosím někdo jak zařídit aby se  xfce4-panel spustil sám pří startu Xserveru? Díky

Debian 6 "Squeeze"
Linux 2.6.32-5-686
AMD Athlon XP2800+
1GB RAM
GPU: nVidia MX/MX400 64MB

Roman Horník

Vítej,

jak jsem koukal, z daleka to není Tvůj problém, tohle by Ti mohlo pomoct. Podle všeho je problém ve startovacím skriptu Xfce4, nevím sice, kde se nachází, ale měl bys mít někde v Xfce menu > Nastavení klikátko na nastavení sezení Xfce4. Xfce4 nemám, takže znám jen anglickej název klikátka- Session and Startup. Vypadá nějak takhle (všimni si 2. řádku a hodnot, zejména priority a způsobu restartu):



Jestli to ale nebude tím, tak dej vědět.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Zdravím mocný guru. Tak tedy dnes jsem zapnul PC a co člověk nechtěl, xfce4-panel běží. Každopádně jsem koukal na to klikátko a parametry jsou tam stejné jako ve tvém screenu. No uvidíme, buď to bude ok nebo to zas nepujde a pak dám zase vědět. Nemám rád když se opraví něco samo a já ani netuším proč.

Roman Horník

Prej guru :D

Tohle moc dobře znám, někdy se mi zdá, jako by byl Debian živej, jako by někdy měl dobrou náladu a jindy zas špatnou. A pak identifikuj problém :D.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Řekl bych, že to není jen věcí Debianu.. :D

Roman Horník

To je pravda, podle mýho za to v Tvým případě může fakt, že se během startu prostředí sekvenčně spouštěj pomocí skriptu různý komponenty prostředí, jenže u některých to je tak, že spuštění jedný komponenty závisí na běhu jiný, která se spouští před ní, jenže pokud se z nějakýho důvodu nespustí včas nebo vůbec, ona následující komponenta odmítne sloužit.
Tomu se dá zabránit tím, že se posune spouštění panelu až na konec, nebo se navodí rozumný časový zpoždění (třeba jen pár stovek milivteřin) například příkazem sleep.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Zatím to běží, uvidíme tedy..