nejde wifi ani 3G

Založil tony, 10. 10. 2015, 19:48:39

Předchozí téma - Další téma

tony

Po delší době jsem se dokopal k upgrade systému na notebooku (acer aspire 1522 z roku 2004) a po instalaci jessie (skončil jsem u MATE ale problém byl stejný ve všech GUI co jsem zkoušel) nedokážu pohnout s připojením k síti. Přes drát to funguje ok. Ostatní možnosti v network-manageru jsou šedé a nelze je použít. V případě Wi-fi to píše že je zakázáno (zkoušel jsem i wifi dongle přes usb, akorát to ukáže), u 3G se zobrazuje síť a síla ale taky zašedlý.

Zkoušel jsem měnit v NetworkManager.conf
[ifupdown]
managed=false na true
ale bez efektu.

Uživatele mám ve skupině netdev takže v tom háček taky nebude.

Stejnou instalaci (jessie akorát s gnome) mám i na novějším aceru TM P-253 a tam se lze přes wifi připojit bez problémů. 3G dongle ovšem, jak jsem zrovna zjistil, neběží ani v tomto případě. Takže to budou pravděpodobně dva separátní problémy.

Obsah networkmanager.conf a interfaces v etc/network  je identický.

čepi

Hm, a co takhle pres lspci zjistit co to je za hardware (wlan a 3g modem) a dohrat k nim ovladace?
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

tony

V ovladačích to není.
Na interní wifi mám přes ndiswrapper ovladač z woken.
3G huawei-cdc-ncm, jelo to tak už v předešlý instalaci (squeeze a zkoušeno i na jinejch distrech, max. tak problém s usb-modeswitch). Ostatně kdyby to neměl ovladač asi by to sotva ukazovalo sílu signálu.
Externí usb wifi dongle ralink běžel taky na všech ostatních instalacích (squeeze, wheeze, fedora a wokna) bez problémů a doplňování nějakejch ovladačů (má to v jádře modul RT2x00 nebo něco takovýho).
Mám takovej dojem že je někde zakázáno je použít.