viry v debianu a spam

Založil alfred, 09. 11. 2012, 00:40:27

Předchozí téma - Další téma

alfred

Rposim jiz mesic si uzivam debian xfce a uz nechci widdle. tan ale prisli chyby s kteryma si nevim rady.

Pri nacitani sistemu no to mi pise asi padesat  buffer 0/1 fiulure
nekdy MySQL vraci chyby

jak a co stim chyby v buferu jestli to je harddisk toleruji ja 15.lety disk (jestli je to ta chyba)

ALe SQL se proste musim opravit.

Je prosim nejaky program na diagnostiku techto baliku ( a at to umi log pls ), no ja \k jinak to opravit.
nabeh sisstenu kdyyydne prepisu sem.

dekuji za radu. Je to preci docela spatne tohle na LinuX




s prominunim jeste otazka asi jednoducha tak prsmvas
hydroben nejde vyprout a to ve spraci uloh je smnad sestrkat, je to chaby vyvojaru ?
ja to tiz nic sestkrat nemaskam,,, vEtSinou
a nejde to nicim crashnout

tohle je moc dulezita otazka jak predchazet takovejmhle zekum na xfce

dekuji a doufam za se vyjadrite :)




NAVIC ni to pri nacitani pise nejakej SPAMASSASIN, u ktereho nevim jsestli je v poho

DEkuji mocinky


1) To se nevešlo do jednoho příspěvku? Odpovím si sám, vešlo, proto jsem 3 příspěvky zrovna sloučil do jednoho. Ne, že by na fóru nebylo místo, je to ale nepřehledný. K editaci již odeslanýho příspěvku klikni na "Upravit" vpravo nahoře.
2) Nechci radit, ale mohl bys používat v prohlížeči kontrolu pravopisu (klidně poradíme), před odesláním by sis to mohl po sobě přečíst, jistě nikam nespěcháš. Nechci buzerovat, ale hodně špatně se to dekóduje, navíc se může stát, že čtenář dekóduje pár slov špatně, díky čemuž jeho interní logika vyhodnotí obsah příspěvku jako nicneříkající hloupost. V lepším případě odpoví na dotaz jinak, tak, jak to pochopil, v tom horším, leč statisticky častějším, neodpoví vůbec.
Tak se pro příště snaž, chlape, způsob psaní je Tvou vizitkou.
mam tri ucty na jednom jadru a nefunkcni wine '\_\.loOol./_/' punk's not dead

Petr Slunský

Souhlasím s Romanem. Příspěvek jsem začal číst několikrát a pokaždé jsem to znechuceně vzdal. Promiň.
Debian

Roman Horník

#2
K věci, snad jsem to správně pochopil:

Pravděpodobně se skutečně jedná o vadu disku, ta se většinou ale opravit nedá, chce to novější disk. Jestli mašina má DVD mechaniku a USB, a máš dostatečně velkou flashku, vypal si Debian Live (i386, GNOME, 1.1GiB), z něj nabootuj, potom připoj oddíly disku a důležitý data zazálohuj na flashku.
Chyba s MySQL nejspíš bude souviset s vadou disku, možná je poškozená tabulka.
Debian Nemůže za to, že používáš disk, co pamatuje první osídlení Evropy.

Máš na mysli Hydrogen? Nepoužívám ho, ale zabít se dá (v terminálu) nějak takhle: kill -s 9 `pidof hydrogen`
Spouštíš ho vůbec jako normální uživatel, nebo jako root? V druhým případě se nediv, že to nejde, musíš ho zabít jako root.

Spamassasin používáš proto, že vedeš mailovej server? A co to přesně píše?


P. S.: Linuxuju 6 let, dosud jsem se od tý doby s virem na svým počítači nesetkal, nepočítám-li infikovaný soubory, který jsem si schválně postahoval do sbírky. Bylo jich cca 700MiB.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

zirafacek

Pěkný den . Virus v Linuxu neresim .  Jen musí člověk dodržovat určitou bezpečnost instalací balíku mimo
distribuci ať Debian či RPM  atd . A nespoušteť každou hloupost pod root . Snad mě také nesjedete za Český jazyk .  :-\ :'( .

alfred

Sklanim hlavu a omlouvam za prispevek pod vlivem alkoholu.
mam tri ucty na jednom jadru a nefunkcni wine '\_\.loOol./_/' punk's not dead

Roman Horník

To nic, hlavně si zazálohuj data a vyměň disk, nebo přijdeš o data.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

alfred

#6
noA tak da se prehrat celu system z disku na jiny? melo by to jit podle mne. jde to ? jinak proc mi nova istalace predhazuje graficky login > grafiku pri prihlaseni ja chci radek :oDDD
a jeste... :)  mam disk s widlema ale nejde pripojit k paralelne s debianem . porad to hlasi nejaky blaboly o chybejici boot komponente.. Vite neco o Tom ? pripadne jak zformatovat disk na ext3 kdyz mi nejde dayt do PC.linuxoveho. mam i PC.Win. ale uz opravdu me nebavi se v nich babrat a to jsem linux laik .. JOP!

rad bych poprosil admina aby mi poradil Privatte's Messiges je toho malo ale nechci o tom tady b;ouznit.. pripadne se ihned ozvu ;>)
mam tri ucty na jednom jadru a nefunkcni wine '\_\.loOol./_/' punk's not dead

zirafacek

#7
Pěkný den. Nechci rejpat . Jabber http://wiki.ubuntu.cz/jabber . Pokud umíš FreeBSD to je dost pokročilé FreeBSD je svobodný unixový operační systém .......   http://cs.wikipedia.org/wiki/FreeBSD .