Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - radek_dr

Stran: [1]
1
Server / Ramdisk problém
« kdy: 10. 03. 2021, 15:29:14 »
Zdravím
Mám na serveru SW pro meteostanici, který m.j. vytváří každých 12 sec. malý soubor "realtime.txt", obsahující surová data z meteostanice. SW je nakonfigurován, aby soubor ukládal do /var/www/data. V rootu webu (/srv/www/html/) je symlink na tento soubor a javascriptem se data periodicky načítají a zobrazují na webové stránce. Potud je vše OK.
Chtěl jsem "šetřit" SSD v serveru tím, že vytvořím ramdisk, do kterého se bude tento soubor ukládat - to nebyl problém. Změnil jsem symlink na nové umístění souboru, ze vzdáleného PC přes sftp se k souboru normálně dostanu a zobrazím ho, v terminálu na serveru taktéž (pomocí MC), atributy jsem nastavil stejně jako u původního symlinku, směrovaného do /var/..., přesto javascript soubor nezpracuje, na stránce se zobrazují nesmysly a v error.log apache je záznam:
"...Symbolic link not allowed or link target not accessible: /srv/www/html/realtime.txt..."
V čem může být problém?

2
Internet a sítě / Přesměrování portu
« kdy: 02. 12. 2020, 13:58:22 »
Řeším problém:
Mám meteostanici, která funguje jen přes WiFi; posílá data na externí servery WeatherUndergroun, WeatherCloud a na další libovolnou IP. Problém je, že všude využívá port 80 a nelze to změnit. Vytvořil jsem z RaspberriPI WiFi AP, routované přes lokální LAN do internetu. Nastavil jsem stanici pro posílání dat na WU, WCl a na lokální server. A zde je ten problém: lokální Apache je přístupný přes HTTPS (port 443) a aby ev. klienti nemuseli zadávat "https://..." je původní port 80 trvale přesměrován přímo na virtuálním serveru Apache - toto chci zachovat. Problém vyvstává právě s meteostanicí, která taky komunikuje se SW WeeWX na portu 80 a tím pádem se hádá se serverem. Zatím jsem to vyřešil změnou portu Apache a přesměrováním portu 80 na routeru na nový port Apache. Toto funguje dobře, až na:
- Automatický update certifikátu pro SSL vyžaduje port 80 a tudíž nefunguje
- další SW na serveru, který také využívá ke komunikaci port 80 (PiHole) taky nefunguje, ale to by mi až tak nevadilo.
Můj dotaz: jak přesměrovat provoz z Raspi AP, určený pro IP serveru:80, ale zachovat provoz ze stejného zdroje na portu 80 pro jiné IP? Veškerý provoz na portu 80 přesměrovat nemůžu, protože bych tím zablokoval data na WU a WCl.

3
Všeobecná podpora / Pidgin - zvuk
« kdy: 18. 04. 2020, 18:58:19 »
Zdravím. V Debianu 10 používám Pidgina, přidal jsem do něj jen purple-facebook, protože ho využívám ke komunikaci s rodinou a nestojím o to číst ty bláboly na fejsu. Mám však malý problém: když povolím zvuky v Pidginovi, každé oznámení mi nastaví master-volume na maximum. Je to hodně protivné, když třeba manželka spí a někdo se přihlásí nebo pošle zprávu, řve to jako kráva. Zkoušel jsem všechno možné, ale pomůže jen buď vypnout zvuky v Pidginovi nebo úplně stáhnout master na nulu. :-[
Neví někdo, co s tím? Debian je čerstvá instalace, kromě toho doplňku jsem do něj zatím přidal jen Bluefish (editor).

4
Volná diskuze / Pošťuchování
« kdy: 18. 04. 2020, 09:31:54 »
Nechci zas... nesouvisející link, tak pokračuji tady:

To je jen tradiční rejpání a pošťuchování skorodědků se zamrzlou pubertou, mající mnohaletou historii, nic, co by druhýmu mělo ublížit. Teda zatím ;D.
Slovní útoky vůči jinejm členům tady ale nestrpíme (ani v soukromých zprávách - lze nahlásit), a jestli to dělaj na Tebou zmiňovaným fóru, pak maj špatný vedení.
Dlouhodobě působím na jednom elektrotechnickým fóru, taky tam máme pár samorostů, jenže oni dostali tolik banánů, že už vesměs sekaj latinu. Teda ta část z nich, která byla fóru alespoň trochu přínosem, vyloženě škůdci dostali doživotní zákaz.

Jinak Ota už má taky Sida jako já, i když mu to trvalo. A teď si chválí rychlý a aktuální GNOME3.

Naprosto to chápu. Sám už jsem dědek a reálně hrozí, že do roka budu pradědek  :P
Jen k těm fórům: Nevím proč, ale každé fórum, ze kterého jsem postupně utekl (už nejméně tři), zasvinili právě takoví rejpalové - ne ti, co si dělají legraci, ale ti, co místo odpovědí dělají z ostatních blbce (mírně řečeno) a místo rady jen poukazují na jejich neschopnost a administrátor místo zabanování rejpala, pokud se někdo proti němu ozval, začal se ho zastávat, že "je to odborník" a zabanoval stěžovatele. No, při procházení příspěvků toho rejpala jsem pochopil proč - byl s administrátorem velký kamarád a poskytl mu pár ne zrovna legálních odkazů. A co je nejsmutnější - to fórum tímto způsobem vždycky zasvinili naši slovenští "bratři"  ???. Nikdy jsem proti Slovákům nic neměl a mám mezi nimi spoustu přátel, ale toto je holý fakt. Dokud na tom fóru nebyli, velice mi pomohlo, ale teď už tam jdu jednou za půl roku, abych zjistil co je nového a dost. A diskuse se radši nezúčastňuji. No, a stejný trend bohužel sleduji i na LM fóru a dalších. Slovy jistého důstojníka z Černých baronů: "chce se mi zvracet".
Tak jsem se vyplakal  :D a jdu prohlížet zdejší příspěvky, protože s Debianem v podstatě začínám   ;)

Stran: [1]