Debian fórum

Debian fórum => O tomto fóru => Téma založeno: Roman Horník 02. 04. 2020, 01:12:47

Název: Fórum dostalo nový kabát
Přispěvatel: Roman Horník 02. 04. 2020, 01:12:47
Po dohodě s Otou jsem se jal učunit novou vizáž fóra, jíž jsem dal název <I/O>.
Ačkoliv jako základ bylo zvoleno téma předchozí, VDW, bylo natolik překopáno, že z původního prakticky nic nezbylo, navíc je o dvě třetiny menší, s optimalizovaným kódem a používá obrázky jen v nejnutnějším případě (ikonky a smajly, na pozadí a v logu je SVG).
Nově koketuje s technologiemi HTML5 a CSS3, ale také s responzivitou (de facto extra zobrazení pro mobily a vůbec zařízení s malým displejem s vysokou hustotou pixelů na jednotku plochy - aktivuje se od rozlišení alespoň 120dpi; kdyby měl někdo lepší nápad, sem s ním), která byla napsána od píky s důrazem na dobrou čitelnost a použitelnost i u malých displejů a velkých palců.
<I/O> je stále ve fázi vývoje, desktopová verze se pouze dolaďuje, mobilní chce dotáhnout pořádněji.
Doufám, že se vám <I/O> líbí.
Název: Re:Fórum dostalo nový kabát
Přispěvatel: Ota Trkola 02. 04. 2020, 16:10:24
Romane, je to krásný. Sice mi trvalo dost dlouho tě do toho uvrtat a přemluvit, ale výsledek za to stojí. Díky  :)
Název: Re:Fórum dostalo nový kabát
Přispěvatel: Roman Horník 03. 04. 2020, 10:10:19
Buď se přetvařuješ, nebo jsi chlastal ředidlo :D
Ještě to není hotový, furt na tom makám, ale nechci Tě otravovat, abys každej den dělal aktualizaci, i když v tý další jsou opravy spousty chyb. Furt je co ladit, fórum je dost komplexní, sadu úprav prohlížím na mnoha různejch stránkách fóra jak na PC (včetně "mobilního" zobrazení), tak i na mobilu samotným, na PC i v mobilu na 2 prohlížečích. Proto to trvá jak psovi sraní, nechci nic odbejt.

Nedělal jsem nic takovýho dlouhejch 7 let, takže se divím, že si z CSS dost pamatuju a že můj kód dokáže uspokojit i W3C CSS validátor (u HTML5 validátoru to hází pár varování ohledně zastaralostí v kódu fóra samotnýho, ale žádnou chybu). No a o responzivitě jsem se dozvěděl až od Petra Krčmáře (https://forum.debian-linux.cz/index.php?action=profile;u=2), extra zobrazení pro mobily mě nijak předtím nezajímalo, dělám to poprvý a, protože nechci odjinud kopírovat, od píky, kvůli čemuž se dost peru s nedokonalejma definicema měr v CSS. Proto jsem rozjel anketu (https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=2240.0) abych se dozvěděl, jak na čem fórum vypadá.
Název: Re:Fórum dostalo nový kabát
Přispěvatel: Roman Horník 03. 04. 2020, 12:03:27
Jo, jen jsem přidal takovou srandičku, kterou jiný fóra pravděpodobně nemaj:

;D 8pt
;D 12pt
;D 16pt
;D 24pt
;D 32pt
(pt = velikost písma)

Prostě a jednoduše, smajly teď berou velikost textu :D

Bohužel, protože fórum používá pro text rozměry v pt (1/72" @ 96dpi), na mobilech se písmo jeví menší jak na PC. Proto používejte jednotku 'em', kde 1em je aktuální velikost písma, 0.5em je poloviční a 2em dvojnásobná.
Název: Re:Fórum dostalo nový kabát
Přispěvatel: Roman Horník 06. 04. 2020, 07:44:18
V další aktualizaci (v0.7):