[Vyřešeno] nm-applet - odmítá se připojit k wifi (neaktivní tlačítko)

Založil WindAmel, 08. 09. 2009, 19:26:38

Předchozí téma - Další téma

WindAmel

Dneska jsme si konečně zavedli internet domů (*kapka*) mno a rozhodl jsem se, že jej připojím na wifi router. Problém mám, že se k němu nemůžu připojit z linuxu: nm-applet síť vidí, ale když ji vyberu, zobrazí se okno s požadavkem na heslo, kde tlačítko připojit je zašedlé a zůstává tak i po vyplnění všech údajů. Neví někdo, co s tím?

Linux: Debian Lenny, aktualizovaný
Prostředí: XFce
Jsem členem skupiny netdev.

WindAmel

Mno, ještě jsem zapomněl dodat, že WiFi je WPA2 AES, ale zjistil jsem, že bráchův notebook, který je potřeba taky připojit, to nezvládá taky (má tam Windows XP SP2), takže jsem musel stejně nastavit jiný typ a ten již funguje. Takže to neřešte (nejde tohle vlákno nějak smazat?)

Tomas Jancik

pro nektery sifrovani (uz nevim ktery to presne jsou) je potreba mit presne danou delku hesla....

jednou jsem s tim taky bojoval.... router mi sice povolil nastavit spatne heslo, ale k siti se nebylo mozne pripojit.... nemohl byt problem v tomto?

WindAmel

#3
Citace od: Tomas Jancik kdy 09. 09. 2009, 15:57:57
pro nektery sifrovani (uz nevim ktery to presne jsou) je potreba mit presne danou delku hesla....

jednou jsem s tim taky bojoval.... router mi sice povolil nastavit spatne heslo, ale k siti se nebylo mozne pripojit.... nemohl byt problem v tomto?
Jo tak to je docela dost dobře možné - nekontroloval jsem to. Díky za tip.


Hm, mám další problém, myslíte že bych měl založit nové téma? Tématicky již nesedí s tímto, ale nechce se mě tohle fórum zahlcovat blbostmi... Jde o to, že když si prohlížím net, velice často se stránka zasekne a již nejde nahrát zbytek - reload ani smazání cache Firefoxu nepomáhá. Ve Windows je vše ok a nějaké cache na routeru jsem nenašel. Nejspíš nějaké další cache v Linuxu, že? Ale kde? (V případě ostatních připojení je ale vše ok.) (EDIT: vytvořeno samostatné téma)