Jak spustit GUI?

Založil Rostislav Gawlas, 15. 06. 2013, 16:37:35

Předchozí téma - Další téma

Rostislav Gawlas

- Nainstaloval jsem - "debian-live-7.0.0-i386-standard,"
- přihlásil se
- a nevím, co dál.

Jsem zaseklý na příkazové řádce: rostislav@debian:~$

Jak spustím GUI?
Jak na internet?
Co udělat, abych mohl začít Debiana plnohodnotně používat?

Z toho, co na mě vyskočilo z Googlu jsem blbý, hledat budu dál, ale možná se mezi tím najde někdo, kdo poradí nebo alespoň nasměruje.

Ota Trkola

Co máš za grafickou kartu? Zkoušel jsi instalovat z klasického instalačního média, nikoliv z live?

Rostislav Gawlas

#2
Debiana jsem instaloval do starého netbooku - Asus Eee PC 900A.

S Linuxem nemám žádnou zkušenost. Tohle jsou první pokusy a tahle distribuce byla první, po které jsem sáhl.

Teď zkouším "Ubuntu-Netbook 10.04". Sice, co jsem tak letmo přečetl, tak tahle verze už není podporována, ale pro Eee by měla být jako ušitá. I na anglické Wiki je Eeečko u tehle verze uvedeno jako vzorový příklad a to je tam ještě jeho starší verze. Tak snad se povede.

Instalační flashku mám udělanou pomocí "Universal USB Installer 1.9.3.5".

Instalace se právě dokončuje, tak za chvíli uvidím. :)

//edit: Ještě by mě zajímalo:
- Jaká verze z Debianů je optimalizovaná pro netbooky?
- Když budu chtít na internet přes 3G, stačí do USB píchnout modem a hotovo, nebo budu muset hledat ovládače?

Ota Trkola

OK, takže tam Debian už nemáš, takže není problém. Pokud bys ho chtěl na netbooku zprovoznit, tak se ozvi, já ho používám na Eee také. Optimalizovaná není žádnáverze, musíš si jí optimalizovat sám, ale nic na tom není a klidně poradím já nebo někdo jiný. Ohledně USB modemu, já mám nějaký Huawei a funguje out-of-box.