ASUS U50Vg - přechod z Ubuntu

Založil Paullik74, 27. 02. 2011, 06:52:20

Předchozí téma - Další téma

Paullik74

Zdravím vás,
už nějakou dobu furt zkouším nějaké LINUX distribuce, nakonec to vypadalo, že skončím u Ubuntu 10.04, protože ten na mém ASUS U50Vg jel asi nejlépe. Bohužel se u něj setkávám s problémama, které jsou většinou způsobeny zastaralím softwarem, který se tam instaluje. Ubuntu 10.10 nejede na mém notebooku přijatelně a jsou zde taky malé problémy, které ale jsou pro mě důležité. Proto chci zkusit Debian Squeeze 6.0.0. Už sem jej měl nainstalován a vypadá to, že pojede dobře, ale potřeboval bych pár drobností. Na Ubuntu jsem měl problém se zesilováním a zeslabováním až vypnutím podsvícení klávesnice a vypnutí touchpadu. Na podsvícení klávesnice existuje https://launchpad.net/asus-keyboard-backlight , po jehož aplikaci podsvícení funguje normálně, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by to nešlo nějak zprovoznit na Debianu popřípadě "přeprogramovat" :D. Na vypnutí touchpadu jsem také našel nějaký script, ale musel bych ho po každém zapnutí notebooku spouštět, tak bych chtěl radu, jak to udělat, abych nemusel (nejspíš ho dát, aby se souštěl po zapnutí systému, ale jednou sem našel i na editaci nějakého souboru, který řešil vypnutí touchpadu, už jej ale nemůžu najít :( ). To by mohlo být asi vše zásadní, jinak se mi na Ubuntu pracovalo dobře, protože jsem si našel už dost repozitářů, které sem používal, a na Debianu je využít nemohu, ale co se dá dělat. Myslím, že bez toho bych se obešel, protože bych stejně veškejer potřebnej software našel :). Předem děkuji za jakékoli rady.

kubik

Na ten touchpad používám následující skript:


#!/bin/bash

if [ `xinput list --long | grep -A 1 "ImPS/2 Logitech Wheel Mouse" | grep -c "This device is disabled"` == 1 ];
  then xinput set-int-prop "ImPS/2 Logitech Wheel Mouse" "Device Enabled" "8" "1"
  exit

  else  xinput set-int-prop "ImPS/2 Logitech Wheel Mouse" "Device Enabled" "8" "0"
  exit
fi


Možná to bude potřeba trochu upravit, už se nepamatuji, kde jsem ho splašil. Mám ho uložený v souboru touchpad-on-off a na ploše zástupce na spouštění. Snad by to mohlo jít dát někam k hodinám. Pokud byste to chtěl jen vypínat při každém spuštění, tak si dejte něco takového do ~/.kde/Autostart.

Na nastavení repozitářů zkuste http://debgen.simplylinux.ch/index.php.

S tím podsvícením nevím, mně na Asus K50IJ funguje bezproblémů. Tip: existuje balíček xbacklight.