Posielanie suborov cez internet z pc - server - pc bez statickej ip adresy

Založil johnoo, 06. 12. 2011, 15:09:01

Předchozí téma - Další téma

johnoo

Prepacte ak takato tema je ale neviem ako by som to hladal. Ide mi o princip aky mal alebo alebo mozno aj ma icq prenos suborov. T.j. aby som mal 2 pc, ani jeden z nich nema staticku ip adresu a mal by som popri tom k dispozicii server s debianom ci by ste mi vedeli poradit co mam hladat alebo ako mam co nastavit tak aby fyzicky subory neboli na servere ale len na tom pc a server by bol iba sprostrekovatel prenosu tj on by mal staticku ipcku a v podstate by data sli cez neho??? Dakujem za akukolvek odpoved
Johnoo

Bum

No uprimne povedane som sa dost stratil. Neviem preco nechces na tri pc nastavit pevne ip , ale dobre.
Server musi mat nastaveny dhcp server ktory bude pridavat ip pocitacom. Budes su musiet zistovat ktory pocitac ma ake ip a na to ip budes posielat subor.
Ja som zacinal na ubuntu a tak Ta odkazujem na Ubuntu wiki samozrejme info najdes aj tu ale mozno by bolo fajn si to trochu pocitat aby si vedel ako to funguje.
http://wiki.ubuntu.cz/Internet%20a%20s%C3%ADt%C4%9B#S.2BAO0BZQ-ov.2BAOE-n.2BAO0-
alebo aj tu
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=302

Petr Krčmář

1) Na tom serveru si nahoď OpenVPN nebo mnohem jednodušší N2N server.
2) Klienti se k němu připojí (pomocí OpenVPN nebo N2N klienta) a vzájemně se uvidí na síti, jako by měli všichni veřejnou IP.
3) Pak už stačí použít cokoliv - FTP server, SCP, SMB, co tě napadne - a přenášet soubory.

Já bych zvolil N2N. Má to dvě velké výhody: je to výrazně jednodušší ke konfiguraci a hlavně ten přenos ve finále ani nejde přes ten server, ale přes klienty přímo. Server slouží jen k úvodnímu představení a pootevírání správných portů mezi klienty. Víz odkazovaný článek.

johnoo

fuuuu diky presne to som potreboval parada absolutne ti dakujem  :) ja milujem fora fakt dik

Bum

Citace od: Petr Krčmář kdy 06. 12. 2011, 17:27:42
1) Na tom serveru si nahoď OpenVPN nebo mnohem jednodušší N2N server.
2) Klienti se k němu připojí (pomocí OpenVPN nebo N2N klienta) a vzájemně se uvidí na síti, jako by měli všichni veřejnou IP.
3) Pak už stačí použít cokoliv - FTP server, SCP, SMB, co tě napadne - a přenášet soubory.

No ak chcel toto tak som ho ale vobec nepochopil. :) sorry


johnoo

Zdravim staviam si debian server a este co sa tyka n2n by ma zaujimalo (z clanku sa mi to nepodarilo pochopit) ze ci zalezi aj na rychlosti serveru alebo to funguje takto: ja som client moj druhy pc je druhy client (edge) pripojim obe edge ku supernode a tym ich prepojim a otazka znie ak posielam data tak to ide ako mimo servra teda dajme tomu vzduchom alebo data idu cez server ?
Dakujem za akukolvek odpoved

(sorry ze sa to pytam a este to neriesim ale myslim ze ked som to sa snazil pouzit tak mi to slo pomalsou rychlostou ako je upload) tj mam pc 20 Mb/s Download a 10 Mb/s upload a to mi slo cca bud 500 alebo len 200 KB/s