squeeze stable

Založil luboš, 10. 02. 2011, 12:28:51

Předchozí téma - Další téma

luboš

Ahoj,asi se zeptám hloupě: debian používám krátce ale chtěl bych u něj zůstat, tak by mě zajímalo jestli musím něco upravovat v /etc/apt/sources.list když jsem měl původně instalován squeeze jako testing ale dnes pokud to chápu dobře je stable?

Dále by mě zajímalo jestli stačí na přechod ze stable větve na testing a obráceně jen přepsat v /etc/apt/sources.list
název verze (třeba pokud bych  se chtěl znovu vrátit na testing verzi ) a stable přepsat na testing nebo naopak a pak jen upgradovat systém jde to tak?

Ota Trkola

#1
K prvnímu dotazu. Pokud jsi Squeeze instaloval ještě jako testing a máš v sources.list repozitáře squeeze, tak máš nyní stabilní vydání Squeeze. Pokud by jsi tam měl testing místo squeeze, tak už by jsi v současné době měl nový testing.

Pokud jde o upgrade a downgrade. Upgrade se provede přepsáním repozitářů například ze squeeze na testing a poté zadáním těchto příkazů:

$ sudo aptitude update
$ sudo aptitude install apt dpkg aptitude
$ sudo aptitude dist-upgrade


Downgrade nejde udělat takto snadno a je k tomu potřeba použít apt pinning. Je to řešeno v jednom tématu na foru. Nicméně obecně se downgrade nedoporučuje.