XDMCP+GDM a prikaz X -query hostname

Založil ipm666, 16. 11. 2011, 10:11:56

Předchozí téma - Další téma

ipm666

Zdravim. mam distribuciu Debian 6 /squeeze/ mam ale problem sa spojit z terminalu z X servrom. Po zadani prikazu X -query masina, mam len ciernu obrazovku. O probleme IPV6 v jadre viem a aj ked nieje u mna ziaden smerovac a ani router ktory ma aspon nativnu podporu IPV6 protokolu v loc sieti tak som ho vypol podla: http://slavino.sk/linux/debian-gnu-linux/debian-a-siet/180-debian-a-ipv6

Vo vypise syslogu na strane pocuvacieho xdmcp a gdm,  ma ale zarazilo ze mi za ip adresu stale doda #012 takze gdm_xdmcp_host_allow: client->hostname is xx.xx.xx.xx#012 sa mi zda divne....   urcite by to tak nemalo bit...

gdm_xdmcp-handle_manage: got display=0,sessionid=1003000288 class=mit-unspecified from xx.xx.xx.xx
gdm_xdmcp_handle_manage: failed to look up session id 1003000288

hned na to xmdcp shodi spojenie cez REFUSED...   

Kde mam hladat este chybu???   pls nakopnite ma niekto :))))

petrbian

Podívej se na /etc/X11/xdm/Xaccess.

X :1 -query masina

ipm666

#2
Hmmm...  nech hladam ako hladam, ale Xaccess v zlozke xdm nemam. Nebude to tim ze pouzivam ako spravcu gdm a nie xdm????  /nie gdm3/

P.S. Este ma napadlo ci nebude problem podla syslogu v tomto:
Attempting to parse key string: Debug/Enable=false

Ale kde to zmenim???

ipm666

Takze som to poriesil salamunsky :)))  vys... som sa aj na cele slavne gdm a gdm3, nahodil som si tam kdm a po editacii suborov Xaccess a kdmrc vsetko funguje ako ma......