Plasma, Stretch, pull-down menu zablokuje gui

Založil nazir, 28. 10. 2016, 11:23:12

Předchozí téma - Další téma

nazir

Zdravím.

Používá tu někdo na testingu (amd64 stretch) KDE5?

Opakovatelně se mi zde děje, že pokud rozbalím některé z tlačítek s pulldown menu v plasma aplikaci, tak ta aplikace vytuhne. 
Typicky se to děje v open/save dialogu (file picker, file requester, čert ví, jak se tomu ještě jinak říká) libovolné kde5 aplikace po rozbalení "Options" tlačítka (v pravém horním rohu).
Dalším příkladem může být nastavení profilů Konsole, sekce Tabs, tlačítko "Insert" s nápovědou pro "Tab title format"...

Hýbat myší mohu, nic ostatního (stlačení myšítek, normálních i hot- kláves) v GUI nefunguje (nelze se přepnout na jiné okno, jiný desktop, jiný screen, nelze manipulovat s okny a widgety).  Systém běží dál, objevují se i dbus plasma notifikace, jen s nimi nelze interaktit...
Funguje přepnout se do virtuální konzole (nebo připojit se přes ssh) a příslušnou aplikaci odstřelit.

Děje se to i někomu dalšímu, nebo mi zase straší v laptopu?  S přechodem kde4 -> plasma jsem všechna stará nastavení a soubory kde smazal a zašínal s tabula rasta, tak starým konfigem to snad není...

nazir

Hmmm, tak jsem to po menším honu na ponorku Rudý Říjen nakonec nějak ulovil.  Může za to bohužel qtcurve widget style, což mne tedy moc netěší, bo to breeze (a starší oxygen), co je přibalené k plasmě přímo nezřízeně saje a nejde ani pořádně nastavit k mnou kýženému obrazu.  No ale na druhou stranu zase funguje bez těhle kopání do koulí a je, stejně jako qtcurve, i pro gtk programy, takže to nebudu mít na screenech "každý pes jiná ves"...

To jen kdyby měl někdo podobný problém.  Na KDE5/Plasma zatím qtcurve NEPOUŽÍVAT (Tuším, že mi dřív i (gtk engine qtcurve) shazoval CrossOver GUI, takže ani pro GTK aplikace)!