Síťová tiskárna

Založil blažek, 31. 01. 2013, 20:18:33

Předchozí téma - Další téma

blažek

Zdravím
Mám problém s tiskárnou a sice Canon LBP 6300, přes PC s w7 jsem jí nastavil pevnou IP v síti (10.0.0.160) jenže pak při pokusu nainstalování na debian (wheezy, 64bit) nastavají problémy a sice:
v CUPSu tenhle model zatím není (max tam je LBP 5945 nebo tak nějak) tak jsem stáhnul ovladače od canonu http://support-au.canon.com.au/contents/AU/EN/0100459602.html ,které jsem musel pomocí alienu překonvertovat z rpm na deb, protože mám 64bit (wheezy) a v balíku je .deb pouze pro 32bit a nainstalovat. V CUPS se to objevilo a tak jsem je tam zvolil (můj postup: Administration -> Add printer -> Discovered Network Printers:    Canon LBP6300 1.01 (Canon LBP6300) -> (Connection:    socket://10.0.0.160) -> a pak jsem vybral model)

Jenže jediný co to píše je
Idle - "File "/usr/lib/cups/filter/pstocapt3" not available: No such file or directory"
co jsem z toho pochopil tak to pstocapt3 je v lib64 jenže přesměrování složky k ničemu taky nevede, napíše to pouze printer is ready a nic
S tiskárnou to komunikuje a když ji vypnu tak to pozná, ale žádný tisk nebo něco podobného
Nemá někdo podobnou zkušenost, popř. řešení na tento problém??
Díky moc =) blažek

Roman Horník

Je tam ještě jedna možnost, a to kompilace ze zdrojáků (Linux_CAPT_PrinterDriver_V250_us_EN/Src/), návod je v README.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz


blažek

tak zkoušel sem všechno možný a ta kompilace mi nějak moc nefungovala i když jsem šel podle návodu... teď mi to pro změnu píše  Option 'printer-resolution' has value '(unknown IPP tag)' and cannot be edited .... =/