Jaký barvy má váš Terminál?

Založil Roman Horník, 27. 12. 2009, 16:40:26

Předchozí téma - Další téma

Vyber (popředí - pozadí):

Černá - světle žlutá
1 (11.1%)
Černá - bílá
1 (11.1%)
Šedá - černá
1 (11.1%)
Zelená - černá
5 (55.6%)
Bílá - černá
1 (11.1%)
Jiná
0 (0%)

Celkem hlasů: 9

Roman Horník

Písmo mám zelený, pozadí černý. Připomíná mi to starý dobrý časy s fosforovou paměťovou obrazovkou :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

MartenP

Nudná klasika - černé písmo, zelený kurzor (stejná zelená jako rámy oken) a trošku šedé pozadí (barva GTK stylu). Systém mám vizuálně co nejvíce sladěný.

yerry

Začal aj skončil som s bielym fontom na čiernom pozadí. Zistil som, že ak sa dlhšie pozerám na forebný font v konzole, vypaľuje mi to doslova oči.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Visterius

Jsem odstíno-slepý, jak mám poznat šedou od bílé? Tím spíš, že mám nastavenou částečnou průhlednost..

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Ota Trkola

Teď používám černé písmo na bílém pozadí, dříve jsem používal bílé písmo na černém pozadí... :)

Roman Horník

Citace od: Visterius kdy 27. 12. 2009, 19:38:51
Jsem odstíno-slepý, jak mám poznat šedou od bílé? Tím spíš, že mám nastavenou částečnou průhlednost..
To jako že máš tříbitový vidění? :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

nazir

Zelená na černé, nebo s pseudoprůhlednosti a shade téměř do černa...  Dělá mi to dobře na oči, naopak bílá (obecně světlá) pozadí moc nemusím.  Tuhle barevnou kombinaci používám v CLI už nějakých patnáct let a nemíním se jí vzdát.

airlive

Zelená na černé a tučné písmo → tam něco přečtu ;D

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petr Slunský

Používám kombinaci, která se jmenuje "linuxové barvy" - šedá na černém pozadí.
Debian

Yontalcar

používám nijak neupravený terminál na tty2 ;)
pro yakuake používám stejné barvy
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Firzen

Mám "Pastelové barvy" v konsoli, je to šedý text na téměř černém pozadí. Rootovský terminál má zelený text(ale ne ten úplně zářící) na téměř černém pozadí. ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.