Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - WindAmel

#1
Citace od: otas.pe kdy 06. 03. 2010, 11:24:58
Pokud máš problém s načítáním stránek, zkus použít můj návod:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,507.msg3704.html#msg3704

Promiň, že píšu až tak pozdě - škola. Zkusil jsem ten návod, ale nemá v podstatě žádný vliv - žádnou změnu jsem nezaznamenal. Ale fakt je ten, že jsem nebyl schopen postupovat přesně a 100% podle návodu; psal jsi tam, že do /etc/resolv.conf mám přidat nameservery Googlu (tedy 8.8.8.8 a 8.8.4.4), což jsem udělal. Pak jsem nainstaloval dnsmasq a po té jsem měl přidat do toho konfiguráku nameserver 127.0.0.1. Problém byl v tom, že ty Googlovské tam už nebyly, naopak tam už byl 127.0.0.1 a taktéž tam je

# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
#     DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN

(což tam bylo i před tím až na to, že na prvním řádku bylo psané, že je generován od nm appletu). Nicméně jsem pokračoval a dělal krok po kroku až do konce návodu. Mám pocit, že ty nameservery Googlu jsou plně ignorovány...
#2
Citace od: Erino72 kdy 27. 02. 2010, 19:25:05
Laethnes: Mozno viem kde je tvoj problem, linux to nebude, nemas moznost vyskusat iny router ako ten co mas doma, jeden cas som mal doma jeden router v ktorom vo win vsetko slo ok ale na linuxu mi tiez nechcelo nacitat stranky.Mal som vyhodu ze to bolo len docastne riesenie kym som dal do kopy svoj wifi router..
Ne, jedině kdybych si nějaký koupil, nad čímž už jsem taky uvažoval...
#3
Citace od: Roman Horník kdy 05. 02. 2010, 20:24:24
Nebuď paranoidní a zeptej se tam, huba (respektive prsty) Ti neupadne ;)
Hai :3

Citace od: sekyt kdy 11. 02. 2010, 16:49:37
Mno, možná ti to pomůže, možná ne.

Řešil jsem dost podobný problém, spíš se mi ale nedotahovaly skoro žádné stránky přes http (hlavně mapy). Jinej PC na routeru, kterej má Win, byl bez problému.

Na vině, co jsem tak vydedukoval, byla dost mizerná odezva připojení a pomohlo mi zašachovat s nastavením MTU Size u WANu na routeru. Defaultně je 1500, tak jsem zkoušel a nakonec nechal tuším 850.
To teda pomohlo mě, ale jestli tobě  :-\
Promiň, že odpovídám až teď - opět škola :3. Bohužel, tohle jsem nemohl ani otestovat, protože nastavení není povoleno mimo rozsah 1400-1500, nicméně díky ;)
#4
Citace od: Jakub Lucký kdy 04. 02. 2010, 11:48:37
Za zeptání na Ubuntu fóru nic nedáte, navíc vaše problémy mohou být čistě z Ubuntu a s tím vám většina z nás neporadí (byť polovina místních lidí má historicky spoustu příspěvků na Ubuntím fóru)
Jo, párkrát mě to napadlo, ale viděl jsem odstrašující případ, kdy se jeden člověk zeptal na více fórech zároveň (šlo o programování) a jako odpověď mu byl seznam všech těchto míst (moc jich nebylo) a stačilo to místním lidem, aby mu odpověděli ve stylu "když to píšeš na víc fór, nevím, proč bychom se tu měli obtěžovat". A při tom to bylo jinak poměrně v pohodě fórum. Takže jsem se k tomu ještě neodhodlal :3
#5
Internet a sítě / Re: pripojeni k win VPN
04. 01. 2010, 10:24:34
No, jsem jen začátečník v linuxu, nicméně jsem kdysi měl problém se taky připojit na Windows VPN a sice jsem ho vyřešil, ale jen přes nm-applet. Pokud jej tedy nechceš/nemůžeš použít (např. žiješ jen na příkazové řádce bez grafiky), zbytek tohoto příspěvku nemusíš číst.

Nevzpomínám si, co z toho je potřeba a co se týká jiných věcí, nicméně ve svém instalačním scriptu mám, že musím nainstalovat balíky "network-manager-pptp" a "network-manager-vpnc". Systém závislostí by měl zajistit instalaci potřebných knihoven k VPN a nm-appletu (ujisti se, že je v seznamu věcí k nainstalování), nicméně mám zkušenost, že když v Debianu instaluji nm-applet, je zde hodně problémů:
- nic tě neupozorní, že pokud chceš používat nm-applet, musíš být členem jisté skupiny, nevzpomínám si které, ale lze najít na netu
- nic tě neupozorní, že Debianský instalátor má problémy zavést nm-applet tak, aby se spustil po startu. Pokud se spustí, good for you, ale já to štěstí neměl. Takže pokud se nespustí, podívej se po netu, jak to zařídit v tom prostředí (xfce/Gnome/KDE/...), které používáš
- pokud používáš xfce, toto téma zde někde existuje (EDIT: http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,316.0.html )

Po té, co to všechno rozjedeš pak už stačí v liště na něj kliknout levým tlačítkem a proklikat se až k přidání nového VPN spojení, kde si zvolíš, že chceš PPTP. To by mělo fungovat.

Mimochodem, k nm-appletu: hodně lidí tvrdí, že je problémový, že neumožňuje více spojení a že si bere nadvládu nad připojením. Neříkám, že jej doporučuji, ale nic jiného neznám, a funguje mě. Použití na vlastní nebezpečí :3.
#6
Takže koukám, že si s tím nikdo neví rady. Po nějaké době jsem na Debian zanevřel, protože mi některé věci nefungovaly (např. vypalování v Brasero) a vzhledem k tomu, že jsem pořád jen linuxový začátečník, pokud balík po nainstalování nefunguje ("just works") a Google mi nepomůže, mám smůlu.
Nicméně k věci; přešel jsem na Ubuntu 8.04 LTS (samozřejmě aktualizovaný) a problém je zde stále, s menšími obměnami:
- Stránky, které se nenačtou celé, nebo jejich část, jsou jiné, než v Debianu.
- Opera tentokrát nefunguje taky (ne že bych na ni tak jako tak chtěl přejít)
- Windows XP je stále OK
- I když se to stále v drtivé většině stále týká jen HTTP, jednou jsem měl i problém stáhnout aktualizace. Vzhledem k tomu, že výše popsaná chyba ale obvykle je vždy 100% na těch stejných stránkách a na stejných místech, asi to byla chyba jinde. Nicméně celý jeden den jsem nemohl stáhnout aktualizace (sudo aptitude update se vždy seklo na tom jednom místě), ale to už funguje.
A moje otázky jsou:
- Neví někdo, co s tím, nebo kde hledat problém? (pokud v tomto příspěvku není psáno jinak, vše je stejně, jako v tom prvním.)
- Nemám s tím přejít do Ubuntu fóra?
#7
Citace od: bhy kdy 09. 10. 2009, 12:38:31
Hm, když je tam IP adresa jen jedna, to je těžké. Můj router tam dává svoji IP a za to IP adresy DNS serverů poskytovatele (ty, které dostane router od poskytovatele při svém DHCP dotazu, snad to říkám srozumitelně), tehdy to resolvuje pomalu a pomůže smazat tu IP adresu routeru a nechat tam jen ty DNS servery od poskytovatele. Tak si zjistěte ty DNS servery poskytovatele (budou v resolv.conf, když DHCP dotaz/odpověď nepůjde přes router, ale rovnou ze zařízení poskytovatele) a zkuste je dát do resolv.conf místo té adresy routeru. (Podotýkám že možná to nemá s DNS co dělat a tohle je pak slepá ulička.)

Mno, po připojení přímo (ne přes routet) jsem se redy mrkl do toho souboru a opět tam byla jen jedna IP. Tentokráte 192.168.1.1, přičemž IP adresa, kterou jsem dostal byla 192.168.1.x (x > 30 a x < 40, nepamatuji si přesně), takže to sedí. Zkusil jsem se tedy opět připojit přes router (IP se změnila na 192.168.2.1) a nastavil jsem ručně tu původní (192.168.1.1) a nefungovalo to (žádná změna).

Citace od: bhy kdy 09. 10. 2009, 12:38:31
Jinak Epiphany používá stejný engine jako Firefox, tím se to moc neřeší. Opera není v repozitářích, protože je non-free (je třeba ručně stáhnout balíček nebo přidat opeří repozitář do sources.list, ne-li rovnou non-free software odmítnout z přesvědčení). Zkuste Konqueror (nebo něco s webkitem, jako Arora).

Aha. Mno, zkusil jsem ten Konqueror, ale ten se mě nepodařilo pořádně spustit (hodilo to hromadu chyb a když jsem chtěl zobrazit stránku, vypsalo to jakousi chybovou hlášku a nic to nezobrazilo). Instaloval jsem to příkazem "sudo aptitude install konqueror". Mno, tak jsem si tam nakonec dal Operu a ta skutečně fungovala. Stránky se načítaly celé a bez problémů. Nicméně pořád nevím, jak se téhle chyby zbavit, či kde hledat chybu. Je jasné, že je to jak na straně Firefoxu, tak na straně Linuxu, tak i routeru. Jak jsem psal výše - ve Wine jsem instaloval Firefox na Windows a to taky nefungovalo. Ale ta samá verze ve Windows XP (připojené na ten samý router) funguje bez problémů. Jsem zmaten.
#8
Omlouvám se za tak opožděnou odpověď - v průběhu týdne nejsem doma a pak mě postihlo vinobraní...

Takže, /etc/resolv.conf na mém PC je:


# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
#     DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
nameserver 192.168.2.1


Nevím, jestli je to špatně, nebo správně, ale 192.168.2.1 je IP adresa, kterou jsem našemu routeru nastavil a pod kterou k němu přistupuji. (Počítače, které se k němu připojí pak mají 192.168.2.2 - 255, dynamicky).

Zkusil jsem tedy i jiný prohlížeč (Epiphany, Operu jsem nenašel v repositářích a myslím, že je to jedno) a mělo to stejný efekt - nic se nezlepšilo. Stejné stránky, které se ve Firefoxu otevřely celé, se celé otevřely i v Epiphany a ty, co se zobrazily částečně se zobrazily v Epiphany naprosto stejně a zasekly se na stejném místě.
#9
Omlouvám se za pozdní reakci; škola, povinnosti a tak...

Citace od: bhy kdy 19. 09. 2009, 16:53:13
možná DHCP server na routeru posílá nějaké nesmysly ale fakt moc netuším.. co máš třeba v /etc/resolv.conf ? (já mám třeba jeden router, co do dhcp odpovědi cpe špatnou adresu dns serveru a když se tato ve výše zmíněném souboru zakomentuje, tak to načítá rychleji, ale tohle může být něco úplně jiného). a co třeba stažení nějakého souboru přes wget? co prohlížeče jako lynx? dělá to jen http nebo i ftp? aspoň aby se vyloučilo, že je něco blbě ve firefoxu. (jo a když tady na to nikdo nepřijde, zkusil bych se zeptat na abclinuxu, kde to uvidí přece jen víc lidí.)

Předpokládám, že se jedná o resolv.conf v routeru. V tom případě se omlouvám, ale nevím, jak jinak se dostat do nastavení, než přes webové rozhraní.

Dělá to jen http; ftp a aktualizace skrz aptitude jsou naprosto bezproblémové. Ovšem bylo by mi divné, kdyby to bylo ve Firefoxu, protože ve Windows používám též Firefox a jede vše bez problémů. Navíc ten samý Firefox, co mám ve Windows jsem instaloval ve Wine a dělalo to ty samé problémy jako nativní Firefox v Debianu.

Citace od: Jakub Lucký kdy 21. 09. 2009, 10:56:43
Zkuste chvilku používat Operu... Tak se dá vyřadit problém prohlížeče a omezit to na síťovou vrstvu...

Dobře, zkusím.

Bohužel problémový router mám doma a momentálně jsem ve škole (2:30 cesty vlakem daleko, v podstatě díky rozvrhu není možné zajet v průběhu týdne), takže budu moci otestovat až na konci týdne. (Ve čtvrtek večer dojedu domů.)

Děkuji za návrhy
#10
Občas mám docela blbý pocit, že tu pořád otravuji se svými problémy, ale manuály a stránky na internetu mě skoro vůbec nepomáhají, nehledě na to, že často ani nevím, kde mám hledat a nevím kde mám hledat informaci o tom, kde mám hledat řešení svých problémů...

Tentokrát to je poměrně fikaný problém. Domů jsme si pořídili internet (WiFi 5.? GHz, ADSL je drahé a jiný způsob připojení - kromě mobilu - tu nemáme) a rozvedl jsem jej u nás pomocí routeru. Když se připojíme na internet ve Windows, vše běží v pořádku. V Linuxu ovšem se mě některé stránky v prohlížeči (Iceweasel) nenačtou celé. Nenašel jsem v tom žádné pravidlo, ale vybrané (skoro všechny) stránky se načtou to určité míry (vždy do té samé) a pak se již nedokončí. Zbytek internetu funguje bez problémů: ftp, stahování aktualizací (aptitude) apod. Zkusil jsem vyčistit Firefox cache - nic. Zkusil jsem nainstalovat Firefox ve wine, stejný problém. Zkusil jsem ve Virtualboxu spustit Windows XP a v něm jít na internet ve Firefoxu a vše bylo naprosto bez problémů. K routeru se připojuji jak přes WiFi, tak přes LAN, v obou případech je chování naprosto stejné. Když se přes LAN/WiFi připojím někde jinde (ve škole, u přítelkyně, ...) vše je bez problémů. A teď netuším, kde hledat problém - protože na stejném PC to ve Windows jede v pořádku a v Linuxu ne, hledal bych problém v Linuxu. Když to jede ale ve Virtualboxu (Windows) v Linuxu, vypadá to na prohlížeč. Když ale nainstaluji Firefox ve wine a to nefunguje, vypadá to, že to je nějakou vrstvou mezi připojením k internetu a prohlížečem v Linuxu (něco kolem HTTP, pokud taková vůbec exituje - takové znalosti o Linuxu nemám). Když ovšem internet funguje bez problémů když se připojím jinde, vypadá to na router či samotného poskytovatele připojení.

Systém: Debian Lenny (Stable) - max upgrade
Prostředí: XFce
Prohlížeč: Iceweasel
#11
Citace od: Tomas Jancik kdy 09. 09. 2009, 15:57:57
pro nektery sifrovani (uz nevim ktery to presne jsou) je potreba mit presne danou delku hesla....

jednou jsem s tim taky bojoval.... router mi sice povolil nastavit spatne heslo, ale k siti se nebylo mozne pripojit.... nemohl byt problem v tomto?
Jo tak to je docela dost dobře možné - nekontroloval jsem to. Díky za tip.


Hm, mám další problém, myslíte že bych měl založit nové téma? Tématicky již nesedí s tímto, ale nechce se mě tohle fórum zahlcovat blbostmi... Jde o to, že když si prohlížím net, velice často se stránka zasekne a již nejde nahrát zbytek - reload ani smazání cache Firefoxu nepomáhá. Ve Windows je vše ok a nějaké cache na routeru jsem nenašel. Nejspíš nějaké další cache v Linuxu, že? Ale kde? (V případě ostatních připojení je ale vše ok.) (EDIT: vytvořeno samostatné téma)
#12
Mno, ještě jsem zapomněl dodat, že WiFi je WPA2 AES, ale zjistil jsem, že bráchův notebook, který je potřeba taky připojit, to nezvládá taky (má tam Windows XP SP2), takže jsem musel stejně nastavit jiný typ a ten již funguje. Takže to neřešte (nejde tohle vlákno nějak smazat?)
#13
Dneska jsme si konečně zavedli internet domů (*kapka*) mno a rozhodl jsem se, že jej připojím na wifi router. Problém mám, že se k němu nemůžu připojit z linuxu: nm-applet síť vidí, ale když ji vyberu, zobrazí se okno s požadavkem na heslo, kde tlačítko připojit je zašedlé a zůstává tak i po vyplnění všech údajů. Neví někdo, co s tím?

Linux: Debian Lenny, aktualizovaný
Prostředí: XFce
Jsem členem skupiny netdev.
#14
Jo - přesně tak - stačilo si upravit xfce session soubor a je vše OK. Moc díky ;)
#15
Dobře, podívám se na to, díky.
Omlouvám se za pozdní odpověď - týdenní dovolená...