GIMP 2.10.xx a segfault: řešení

Založil Roman Horník, 17. 03. 2020, 01:31:09

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Už chvíli mi nefungoval GIMP, házel při načítání pluginů segfault a ukončil se. Zkoušel jsem vedle verze 2.10.14-2+b1 starší verzi 2.10.12-1, ale némlich to samý. Pro mě je to klíčovej program, dělám grafiku, proto jsem se se současnou situací nespokojil.
Na tohle téma existuje spousta chybových hlášení, většinou je za řešení považováno získat nejnovější zdrojáky z GITu a zkompilovat je. Do toho se mi nechtělo, muselo by se stáhnout mnoho balíčků s hlavičkama, což by zabordelilo akorát systém, kde mám jen a pouze to, co potřebuju nebo z nějakýho důvodu nemůžu odstranit.
Našel jsem alternativní řešení, jednoduchý a rychlý, akorát zmizí jeden málo používanej plugin na ohnutí rohu obrázku. Ten plugin se jmenuje pagecurl a nachází se ve složce /usr/lib/gimp/2.0/plug-ins/pagecurl/, kterou stačí buď přemístit jinam, nebo rovnou odstranit. GIMP pak funguje normálně.
Jakmile přijde aktualizace, složka s opraveným pluginem by se měla doplnit.

P. S.: Tak je to ještě složitější, GIMP zbouraj i balíky gimp-gap a gimp-plugin-registry. Bez nich funguje, gimp-gmic a gimp-python jsou v pořádku. Vypadá to tedy, že je chyba přímo v GIMPu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Máš unstable, tak se nediv. U mě na stable Gimp běhá bez problémů, ale zase ho k životu nepotřebuju...  ;D Verze 2.10.8-2

Roman Horník

#2
Jeden problém za X let, to je toho. A vyřešil jsem ho. Jseš moc zpátečnickej, je vidět, že stárneš, hniješ a plesnivíš ;D
Pravděpodobně jde o to, Oto, že ty pluginy jsou moc starý a ve vývoji GIMPu je příliš neschopných ubunťáků (ale furt míň jak v GNOME) - takhle už pár pluginů pohřbili.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Hlavně se mi nechce čekat kdy se co podělá a nemám čas u toho pak sedět a dávat to dokupy. Jsem už tím stable holt rozmazlenej a nebudu měnit. Dávám ho už všem a mám klid, nikdo mě neotravuje, že mu něco nefunguje...  :)

Roman Horník

To se Ti může stsát klidně i u stabilního vydání, přece jen se soustředěj na vývoj a ne na udržování zatuchlin pro konzervativní dědky. Mám Sida a Experimental a náramně se nudím, dřív to bylo divočejší, hlavně u Blbuntu, když jsi nevěděl, co se posere zejtra, ale věděls, že se to posere.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

radek_dr

Ale pánové, moc se mi líbí, jak se tluče Hlavní moderátor s Administrátorem :D. Ale jo, beru to jako legraci, srandy není nikdy dost. Znám jiného "aktivního" nicka "dlhé_pole" z nejmenovaného satelitního fóra, který přispěl cca 4500 příspěvky, z nichž 4480 obsahovalo jen nadávky jiným. Ale byl "nejlepší"  >:(
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

Roman Horník

#6
To je jen tradiční rejpání a pošťuchování skorodědků se zamrzlou pubertou, mající mnohaletou historii, nic, co by druhýmu mělo ublížit. Teda zatím ;D.
Slovní útoky vůči jinejm členům tady ale nestrpíme (ani v soukromých zprávách - lze nahlásit), a jestli to dělaj na Tebou zmiňovaným fóru, pak maj špatný vedení.
Dlouhodobě působím na jednom elektrotechnickým fóru, taky tam máme pár samorostů, jenže oni dostali tolik banánů, že už vesměs sekaj latinu. Teda ta část z nich, která byla fóru alespoň trochu přínosem, vyloženě škůdci dostali doživotní zákaz.

Jinak Ota už má taky Sida jako já, i když mu to trvalo. A teď si chválí rychlý a aktuální GNOME3.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

radek_dr

Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !