Diakritika a narodni znaky v domenach

Založil Tomas Jancik, 17. 09. 2009, 00:32:36

Předchozí téma - Další téma

Jste pro zavadeni narodnich znaku v domenach?

Jsem pro
2 (16.7%)
Je mi to jedno
1 (8.3%)
Jsem proti
9 (75%)

Celkem hlasů: 12

Tomas Jancik

Tak uz je to tadu, v domenach .eu bude mozne pouzivat diakritiku... uz se vazne tesim, az budu chtit navstivit web, ktery bude mit v domene znaky, ktere ani nebudu umet napsat...

Ja jsem jednoznacne proti
A vy???

http://www.zive.cz/bleskovky/evropske-domeny-budou-mit-od-prosince-hacky-a-carky/sc-4-a-148850/default.aspx

Boogey

Taky mi to neprijde jako idealni napad, protoze zadavani cizich znaku bude naprosto neprakticky. Cili vzhledem k mezinarodnim hledisku jsem proti. Zase na druhou stranu byla doba, kdy se diakritika nesmela temer nikde psat, protoze to delalo problemy a z tohodle pohledu to vidim jako pokrok. Tezko rict, ale hlasoval jsem proti. Rekl bych, ze to spis nez pozitiva bude prinaset negativa.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

MartenP

Jednoznačně proti ze stejných důvodů jako Tomáš. Pouze další problémy...

Petr Krčmář

Jsem pochopitelně proti, i když chápu, že běžný uživatel chce psát Slunečnice a ne Slunecnice. Reálně to ale nepřinese žádnou výhodu, jen zmatky v tom, kdo má kterou variantu domény, provozovatele bude stát více peněz registrace všech variant a lidi budou mít stejně problém s českými slovy a budou se chtít dostat na doménu Tuška.cz a podobně. V Česku jsou naštěstí zatím reakce jasně odmítavé.


kmarty


Tomas Jancik

a je to tu :'( .... dnes jsem cetl, ze od prosince ma byt mozne registrovat domeny .eu s diakritikou :'( ..... nekteri poskytovatele nabizi predregistraci jiz ted...... :(

Petr

jsem taky proti, jak asi budu psát diakritiku s anglickou klávesnicí. Tohle nějak nedomysleli.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Erich Stark

zbytocnost, ide len o to ze uz nemaju kde zarabat..a tí ktory maju weby ktore by mohli obsadhovat diakritiku si ich pravdaze kupia aby im ich niekto nevyfukol ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."