Nadsenie a udiv

Založil Chimpy*Nuts, 03. 04. 2010, 21:59:20

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Hoď si tam rovnou Sida :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Sida začátečníkovi nedoporučuju, občas jsou problémy se závislostma. Dej si tam Squeeze, ten je v pohodě.

Roman Horník

On potřebuje vojnu, žádný mazlíčkování! :P
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

No když si vzpomenu na sebe v době kdy jsem instaloval Lenny, v té době testing.... ;D

Chimpy*Nuts: Jednoznačně doporučuju testing (Squeeze), Sid si nech tak za rok, aby jsi si měl s čím hrát, až se budeš nudit na testingu.

Chimpy*Nuts

Yakze instalacia Squeeze je dokonce a priznam sa je krajsi  ;D Gimp sa mi spustil vo verzii 2.6 co uvitam a synaptick je cely prelozeny do slovenstiny,co je bomba  ;D,Len mi vadi na pravo hore ta Siet,kde mi hlasi,ze nemam internet,i ked som na nete.Radsej do toho nesprtam  ;D
Teraz sa idem pustit do instalacie prostredia.Takze sam som zvedavy.
som lamka,velka lamka :D

Ota Trkola

Oprava ikony Network-managera:

Otevři si terminál a zadej:

gksu gedit /etc/network/interfaces

A zakomentuj 2 poslední řádky. Zakomentovat znamená dát před celý řádek křížek - systém si těchto řádků pak nevšímá. Výsledný soubor bude tedy vypadat takto:

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
#allow-hotplug eth0
#iface eth0 inet dhcp


Pak restart a už to bude OK.. ;)

Roman Horník

Takhle má vypadat linuxák, smekám! Dobrý by bylo, kdybys vyzkoušel Sida, on se Lenny na desktop moc nehodí, je to dědek, i Squeeze se pomalu "stabilizuje" a začíná stárnout, když už je v Tobě ten silnej linuxovej zápal (nemyslím tím zánět slovensky ;D, zápal od slova zapalovat), neosměluj se a rovnou do tý vody skoč!
Sid mívá o trošku víc chyb, přitom je jich poměrně málo, ony Tě donutěj učit se.

Když si vzpomenu, jaký persóny se občas objevujou na ubuntím fóru, chce se mi brečet stejně tak, jako oni, když se perou s triviálním problémem, jehož řešení jsou líný si snadno a rychle vygooglovat.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

mosqa

Citace od: Ota Trkola kdy 05. 04. 2010, 07:29:45
Oprava ikony Network-managera:

...
ja sa vtom dako nevyznam, ale nesposobi toto ze bude po restarte siet neaktivna? ja som toto tiez riesil [siet sice isla ale pidgin sa koli tomu automaticky nepripojoval pri starte systemu] a nasiel som toto riesenie:
gksu gedit /etc/NetworkManager/nm-system-settings.conf
a v tomto subore
[ifupdown]
managed=false

zmenit na true, takze cely subor potom vyzera takto:
[main]
plugins=ifupdown,keyfile

[ifupdown]
managed=true

a teraz mi to funguje tak ako ma..takze otazka - ktore riesenie je lepsie?

Ota Trkola

Síť to nezakáže. A pokud je výsledek stejný, tak je asi jedno který postup zvolíš. Já už mockrát použil ten postup, co jsem ti psal a nikdy žádný problém. Ale hlavně, že jsi si s tím poradil. ;)