XFCE - nastavení proměnné PATH při startu systému [VYŘEŠENO]

Založil Jan Skořepa, 05. 06. 2020, 22:48:53

Předchozí téma - Další téma

Jan Skořepa

Ahoj,

poměrně nově mám Debian XFCE. Zjistil jsem, že v proměnné PATH nemám po startu nastavenou cestu do ~/bin - jako to bylo v GNOME. V ~/bin mám uložené různé skripty, které občas spouštím. Takže když je chci spustit, musím v XFCE do terminálu zadat bin/nazevskriptu.sh, zatímco předtím v GNOME stačilo nazevskriptu.sh.

Chtěl jsem se zeptat, jak to prosím nastavit, aby cesta PATH do ~/bin byla nastavená automaticky po spuštění počítače. Zkoušel jsem hledat na internetu, našel jsem asi 5 různých návodů, kam to zadat, ale žádná možnost nefungovala.

Mohli byste prosím někdo poradit funkční způsob, jak toho docílit?

Moc děkuju. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

piquick


Jan Skořepa

#2
Díky za tip, bohužel nefunguje. :(

Udělal jsem dle návodu:
PATH=$PATH:$HOME/bin
export PATH

Tím se ta cesta nastaví, ale bohužel trvale neuloží. Po restartu tam je zase pouze /usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/local/games:/usr/games (nikoliv $HOME/bin). :(

Tak nevím. :(
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jan Skořepa

Romane, díky, ale nefunguje to :( i když jsem to přidal za stávající cesty PATH definované v tom souboru, po uložení a restartu PC se v proměnné PATH stejně zobrazuje to původní, co tam bylo dřív. I když v tom souboru se uložilo a zobrazuje se i ta nová cesta, v proměnné PATH je stále ta stará. :( Zřejmě se to zadává někde jinde, případně to něco přepisuje. Nevěděl bys prosím kde? Díky.
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Roman Horník

Divný. Ještě můžeš zkusit přidat to do /etc/environment
Taky je možnost vytvořit/upravit ~/.xsessionrc (pro každýho uživatele zvlášť) a do nich nasypat:
PATH=$PATH:$HOME/bin
export PATH
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jan Skořepa

Tak přidání do /etc/environment taky nezabralo. :(

Naštěstí zafungovalo to přidání do ~/.xsessionrc. :) Už se ze složky ~/bin všechny .sh skripty spouští. :)

Moc Ti děkuju za radu a přeju hezký den. :)

P.S.: Prosím o označení jako VYŘEŠENO, díky. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit