EXT4 prechod?

Založil Erich Stark, 11. 02. 2009, 17:18:31

Předchozí téma - Další téma

MartenP

Takže pokud mohu dokončit mé poznatky s XFS - vše nahoře platí s tím s jedním VELKÝM negativem. V souborovém systému XFS samovolně vznikají chyby, které se sice při konrole opraví, ale v zápětí vnikají znovu. Měl jsem obavy o svá data, takže jsem zpět u EXT3.

Erich Stark

ZFS si neskusal? pocul som ze je celkom dobry...
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

MartenP

Nezkoušel. Na větší experimenty jsem neměl čas. Potřebuji rock-stable systém, na který je spolehnutí.

Ota Trkola

Já jsem včera na jednom PC přešel na EXT4 na oddílech / a /home. Viditelná změna žádná, tak hlavně, aby nepřišly nějaký problémy. Na datovém disku zůstávám na EXT3, tam nebudu riskovat.

MartenP

Takže to byla jen konverze? Na konverzi mi vadí to, že stará data zůstávají EXT3 a EXT4 se ukládají jen nová.

Ota Trkola

Ne ne, bylo to v rámci upgrade z Lennyho na Squeeze. Udělal jsem čistou instalaci právě z důvodu aby se mohlo použít etx4.

MartenP

Takže čistá instalace Squeeze už podporuje EXT4? Když jsem to zkoušel naposledy, podpora byla stále ještě neúplná a po úspěšné instalaci už systém nenaběhl.

Ota Trkola

Jo podporuje. Defaul je stále ještě nastaveno ext3, ale ext4 lze zvolit a systém normálně funguje. Instaloval jsem z obrazu asi 6 týdnů starého (aktuální s Gnome pokud vím již několik týdnů není).