Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - bhy

#1
Citace od: polo kdy 24. 09. 2009, 19:36:42
No uz jsem si je tam dal a taky jsem se divil ze tam nebyly...
nj, někdy člověk něco omylem smaže a zapomene to. hlavně že už to jde..
#2
Hm, když je tam IP adresa jen jedna, to je těžké. Můj router tam dává svoji IP a za to IP adresy DNS serverů poskytovatele (ty, které dostane router od poskytovatele při svém DHCP dotazu, snad to říkám srozumitelně), tehdy to resolvuje pomalu a pomůže smazat tu IP adresu routeru a nechat tam jen ty DNS servery od poskytovatele. Tak si zjistěte ty DNS servery poskytovatele (budou v resolv.conf, když DHCP dotaz/odpověď nepůjde přes router, ale rovnou ze zařízení poskytovatele) a zkuste je dát do resolv.conf místo té adresy routeru. (Podotýkám že možná to nemá s DNS co dělat a tohle je pak slepá ulička.)

Jinak Epiphany používá stejný engine jako Firefox, tím se to moc neřeší. Opera není v repozitářích, protože je non-free (je třeba ručně stáhnout balíček nebo přidat opeří repozitář do sources.list, ne-li rovnou non-free software odmítnout z přesvědčení). Zkuste Konqueror (nebo něco s webkitem, jako Arora).
#3
máte soubor /etc/X11/xorg.conf ? pokud ano, co je v něm? pokud ne, možná ho bude potřeba vytvořit. (pomocí X -configure a pak zeditovat.) zkusil bych na googlu hledat váš typ monitoru a gr.karty v souvislosti s linuxem, jistě to už někdo řešil.
#4
uf, já v tom sources.list nějak vůbec nevidím ty úplně defaultní repozitáře.. něco jako

deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ lenny main
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ lenny main

#5
Citace od: Laethnes kdy 21. 09. 2009, 18:10:18
Předpokládám, že se jedná o resolv.conf v routeru. V tom případě se omlouvám, ale nevím, jak jinak se dostat do nastavení, než přes webové rozhraní.

Ne ne, mám na mysli /etc/resolv.conf na počítači. Do něj se zapíše informace o DNS serverech, kterou obdrží DHCP klient od DHCP serveru na routeru.

Pokud to bude s jinými prohlížeči v pořádku, hledal bych něco ve výchozím nastavení firefoxu (about:config), něco co se nepohodne s vaším nastavením sítě. Srovnal bych nastavení sítě (IP adresy atd.) ve windows, kde to jde, a v linuxu.
#6
Hardware / Re: BCM4311
21. 09. 2009, 11:35:04
no a nemůže být problém v AP? resp. dělá to ta wifi pokaždé, kdekoliv jste připojen, nebo je to vždycky ve stejné síti?
#7
máš stable nebo testing nebo sida? co máš v sources.list?
#8
možná DHCP server na routeru posílá nějaké nesmysly ale fakt moc netuším.. co máš třeba v /etc/resolv.conf ? (já mám třeba jeden router, co do dhcp odpovědi cpe špatnou adresu dns serveru a když se tato ve výše zmíněném souboru zakomentuje, tak to načítá rychleji, ale tohle může být něco úplně jiného). a co třeba stažení nějakého souboru přes wget? co prohlížeče jako lynx? dělá to jen http nebo i ftp? aspoň aby se vyloučilo, že je něco blbě ve firefoxu. (jo a když tady na to nikdo nepřijde, zkusil bych se zeptat na abclinuxu, kde to uvidí přece jen víc lidí.)
#9
btw, z editorů to umí minimálně kate/kwrite
#10
z hlavy to moc neznám a teď jsem u stroje, kde to je jinak, ale..
v network manager applet (nm-applet) přidat nové spojení, novou síť (nebo tak něco) a vybrat typ CDMA (mobilní internet).. možná se to bude jmenovat trochu jinak, jako GPRS.., tam zadat přihlašovací údaje atd. tedy za předpokladu, že jádro vidí modem.
#11
která verze gnome? mně to dělalo 2.27, asi tě nepotěším ale "vyřešil" jsem to přechodem na KDE na tom stroji. co jsem tak hledal, může to souviset s ovladači grafiky.
#12
díky za tip, o equivs jsem nevěděl; když jsem na tu stránku koukal posledně, ještě to tam nebylo. stejně je to ale docela dost práce, protože musím nejdřív odinstalovat stávající TeXLive a s tím mi ze systému zmizí na ní závisející balíky jako Kile, které pak budu muset znova instalovat. proto by mě zajímalo, jestli s tím má někdo konkrétní osobní zkušenost. ale asi se do toho pustím tak jako tak:)
#13
Správa a instalace softwaru / TeXLive 2008
20. 07. 2009, 13:08:23
Ti z nás, co píštou v (Xe)(La)TeXu a používají Debian, vědí, že v Debianu je stále jen TeXLive 2007, v mnoha ohledech už zastarávající (chybí polyglossia, unicode-math atd.), a že TeXLive 2008 pro Debian je v nedohlednu, spíš se rovnou počká na 2009 a kdoví kdy ta bude (v Debianu). Jde o to, že TeXLive má vlastní package management a naroubovat jej na Apt není nejsnazší. Jde taky samozřejmě nainstalovat TeXLive 2008 ručně, mimo Apt, jenže pak Apt neví o její přítomnosti, a když chcete něco k TeXu z Aptu, třeba Kile, bude to chtít doinstalovávat kopu závislostí z TeXLive 2007, které už máte v novější verzi, jen Apt o nich neví.

Řešili jste někdo úspěšně tuto situaci? Máte TeXLive 2008 v Debianu a netrápíte se s dependencemi? Máte nějaká doporučení? Díky moc.
#14
našel jsem toto: http://www.doctort.org/adam/nerd-notes/wget-and-apt-get-through-a-proxy.html
snad to pomůže, viz pasáž "Proxy exceptions" (nastavuje se tam proměnná no_proxy)
#15
Hardware / Re: Ntfs-3g - nelze připojit disk
19. 07. 2009, 11:30:30
jinak pokud plánuješ opustit windows trvale, v linuxu je samozřejmě lepší používat nativní linuxový FS (ext3 nebo si můžeš vybrat z několika dalších), raději než NTFS, pro nějž podpora v linuxu není a nemůže být plnohodnotná. ale nativní linuxové FS zase většinou nepřečteš pod windows (resp. jsou na to nástroje, ale zase, ne zcela plnohodnotné), tak záleží, co budeš víc používat. (nevím, nakolik je praktické nosit si s sebou externí HDD zformátovaný na ext3 a ještě zvlášť flashku s ovladačem ext3 pro widle, ale třeba by to šlo. pokud ten HDD není externí a je zašroubovaný v kompu, na němž je jen linux, pak samozřejmě linuxový FS.)