Přizpůsobení XFCE

Založil Opesekk.deb, 16. 08. 2011, 00:53:55

Předchozí téma - Další téma

Opesekk.deb

 :) Mám tu strarší počítač a tak jsem se rozhodl pro XFCE. Nainstaloval jsem Debian testing s grafickým prostředím XFCE ale mám menší problémy, např: nenašel jsem zde správu přihlašovací obrazovky abych si upravil vzhled. Také tu nemohu najít správu uživatelů abych mohl přidávat a odebírat uživatele. Nenašel jsem tu ani volbu automatického přihlašování účtů. A ten poslední oříšek na konec, když chci vypnout nebo restartovat počítač tak mi to nabízí pouze možnost odhlásit, tudíš musím pokaždé zapnout příkazovou řádku a napsat  reboot a když jsem si na panel přidal: nabídka relace, tak sice mi to nabídne počítač vypnout či restartovat ale když na jednu s těchto možností klepnu napíše mi to že nelze provést vypnutí Not Authorized. Díky za každou rozumnou radu.

jhrdka

Zdravím,
pokud jste byl zvyklý na user-friendly nastavení přihlašovací obrazovky, pravděpodobně jste předtím používal gdm 2. Nainstalujete jej balíkem "gdm", jeho součástí je i nástroj gdmsetup na nastavení vzhledu a automatického přihlašování. Mělo by to vyřešit i váš problém s nemožností restartovat počítač.

Co se týče správy uživatelů, v XFCE žádný grafický nástroj není. Dá se ale nainstalovat ten z Gnome, najdete ho v balíku gnome-system-tools.
Přeju hodně štěstí při přechodu na XFCE:)