Synaptics ClickPad touchpad na HP noteboocích

Založil mattyy1hp, 22. 02. 2012, 18:37:37

Předchozí téma - Další téma

mattyy1hp

Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o pomoc s tím největším problémem, který jsem kdy v Linuxu měl.

Je jím touchpad od Synaptics, konrétně ClickPad, kterým jsou vybaveny nové HP notebooky.
Měl jsem HP ProBook 4525s, tam byla celá plocha spojená, jen opticky oddělená. Takže nefungovalo pravé tlačítko a ovládací LEDka.
(měl jsem tam Ubuntu, pak chvíli Debian)

Teď budu mít HP ProBook 4535s, ten má také ClickPad, ale tlačítka má už fyzické, jen má stále tu ovládací LEDku na zapnout/vypnout.
Předpokládám, že nebude fungovat. Tak Vás tu prosím o pomoc, jestli náhodou někdo nevím, jak to zprovoznit.

Ty notebooky se prodávaj jen s Win nebo se SLEDem. Ovladače jsou teda jen pro SLED, Win a openSUSE. V SuSE teda funguje i bez ovladače, asi má něco v jádře. Jenže já mám rád Debian a na SuSE bych nerad přecházel, nelíbí se mi. Zkoušel jsem převést RPM ovladač do DEB, ale nefunguje, i když instalace proběhne v pořádku.

Tímto touchpadem jsou vybaveny skoro všechny notebooky od HP, tím je tedy hodně rozšířen. Kdyby někdo znal řešení, budu velmi vděčný. Děkuji.
HP Envy DV6 | Core i7 3630QM | 6GB DDR3 | Geforce GT 630M
Debian GNU/Linux Sid (Unstable) 64bit | Gnome Shell

Roman Horník

Koukal jsem na stránky HP- tam je mrtvo. Na stránkách Synaptics jsem našel akorát Synaptics Gesture Suite, nic víc, ovladače jsou akorát pro Woknouze, v jádru 3.2.2 jsem vyhledal akorát "TOUCHSCREEN_SYNAPTICS_I2C_RMI4", "MOUSE_SYNAPTICS_I2C" a "MOUSE_PS2_SYNAPTICS", takže nic.

Kdes sebral RPM s ovladačema? Možná jenom nemáš zavedenej modul, nebo se nainstaloval jinam.
Dej sem výstup z lsmod a radši ještě z lspci, kouknem na to ;)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

mattyy1hp

Děkuji za reakci,

tak tlačítka naštěstí fungují bez problémů. Ovladač na LEDku je tak moc vázaný na SLED , že dělá akorát bordel. Ale naštěstí apt-get install touchpad-indicator to vyřešil :)
Sice nefunguje LEDka, ale jde vypínat a zapínat.
HP Envy DV6 | Core i7 3630QM | 6GB DDR3 | Geforce GT 630M
Debian GNU/Linux Sid (Unstable) 64bit | Gnome Shell