Nautilus Gnome [vyriešené]

Založil valsin, 09. 04. 2013, 18:01:24

Předchozí téma - Další téma

valsin

Ahojte priatelia mám troška možno nezvyčajnú otázku ohľadne Nautilus-a v GNOME. Kedže mám rád čiste inštalácie čo znamená že si najprv nainštalujem základný systém bez všelijakých serepetičiek a bez prostredia, a až potom nainštalujem prostredie aké si dotyčný vyberie, tak ostáva otázkou. Ako po nainštalovaní GNOME a Nautilus-a spravím základne adresáre ako sú (Dokumenty, Video, Obrázky, Hudba, Stiahnuté) ?
Adresár Plocha už v Nautilus-e je, a je záhadne v ENG  čiže je tam Desktop :( to ma aj tak troška mrzí, to by mi až tak nevadilo a ani užívateľom, viem že môžem ručne vytvoriť akýkoľvek adresár a potom ho pomocou klávesovej skratky CTRL+D spravím záložkou, ale to ja nechcem, nechcem záložky, chcem defaultne adresáre ako to je po nainštalovaný Debian Wheezy s prostredím a všetkými tými nepotrebnými vecami.
Niečo mi vraví že sa to bude dať asi v dcofn ale po pol hodinovom pátraní som to vzdal.

V KDE Dolphin-e s týmto nie je absolútne žiadni problém, nainštalujem holí systém, potom KDE + všetky veci ktoré tam potrebujem a chcem a potom v Nastaveniu systéme si zvolím adresáre ktoré su default-ne pre každé prostredie a následne si ich vytvorím d Dolphin-e, iba gnome to ma niekde ukryté a neviem kde.

Petr Gajdůšek

Instalovat jsi metabalík gnome? Myslím totiž, že ti chybí balíky xdg-user-dirs a xdg-user-dirs-gtk. Nautilus je doporučuje ale nezávisí na nich.
CitaceAdresár Plocha už v Nautilus-e je, a je záhadne v ENG  čiže je tam Desktop
Pokud máš jen tenhle adresář a ostatní (Music, Pictures atd.) ne, tak by to potvrzovalo moji domněnku. "Desktop" býval výchozí adresář pro plochu kdysi před érou xdg. Jakmile nainstaluješ výše uvedené balíky, něco při startu gnome by mělo přemigrovat "$HOME/Desktop" do "$XDG_DESKTOP_DIR" (jak bude definováno v ~/.config/user-dirs.dirs) respektive do adresáře, který vypíše $(xdg-user-dir DESKTOP).

Každopádně po nainstalování balíku xdg-user-dirs se po přihlášení bude spouštět xdg-user-dirs-update (můžeš ho také spustit ručně), který, pokud je v /etc/xdg/user-dirs.conf enabled=True, vytvoří podle /etc/xdg/user-dirs.defaults lokalizovaný konfigurák ~/.config/user-dirs.dirs a příslušné adresáře (Plocha, Hudba, etc.). Pokud změníš nějaký adresář buď přímo editací ~/.config/user-dirs.dirs nebo spuštěním třeba xdg-user-dirs-update --set VIDEOS "$HOME/Filmy", musíš nový adresář (~/Filmy) vytvořit ručně, jinak ho další volání xdg-user-dirs-update změní na $HOME. Pro případ, že chceš obnovit výchozí nastavení použij xdg-user-dirs-update --force, to vytvoří i adresáře.

GTK záložky jsou v ~/.gtk-bookmarks. Program xdg-user-dirs-gtk-update z balíku xdg-user-dirs-gtk v nich při přihlášení aktualizuje záložky podle obsahu ~/.config/user-dirs.dirs, pokud se změnil jazyk. Pokud soubor neexistuje, tak ho také vytvoří, ale jinak na něho nešahá. Pokud tedy už nějaké záložky máš, budeš možná muset soubor smazat, spustit xdg-user-dirs-gtk-update, a potom do nich vrátit záložky, které jsi již přidal.

Nicméně mám pocit, že Nautilus XDG adresáře  ze záložek nečetl, ale natvrdo přidával co sám uznal za vhodné (zadrátováno), a záložky odkazující na stejné adresáře ignoroval. Výsledkem bylo, že v něm nešlo zakázat zobrazování nechtěných XDG adresářů, ani mezi tu skupinu "vyvolených" přidávat jiné adresáře, takže nebylo možné si do postranního panelu přidat adresáře, do kterých bych mohl přesouvat soubory přetažením, jelikož na normální záložky to nejde. To poslední by mělo být opravené v 3.6 společně s dalšími chybami, což znamená odstranění všeho co se určitým vývojářům v Gnome špatně ovládá na dotykových zařízeních.

valsin

Super Petr to je presne to čo som chcel, ďakujem za radu pomohlo.