Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - emil54

#1
Volná diskuze / Umi tu nekdo dobre PHP?
11. 06. 2010, 11:09:33
Ahoj vsem.
Omlouvam se za mirnej OT, ale myslim, ze v dnesni dobe, kdy spousta lidi hleda marne slusnou praci, mi to tu projde :)

Jestli se tu najde nekdo, kdo dobre ovlada PHP (Zend - neni uplne podminkou), mysql, XHTML, CSS atd. a mel by chut pracovat na full time za velmi solidni penize v teamu v Plzni, tak at se mi ozve na mail.

Na zajemce - potencialni spolupracovniky se tesim a ostatnim se omlouvam za OT.

Emil
#2
Ahoj.
Uz jsem stravil spoustu casu hledanim moznosti, jak zprovoznit na Lennym plnohodnotne Ffmpeg 0.5. Puvodne jsem myslel, ze si pro nej sahnu do Sida, ale po par hodinach marnyho reseni zavislosti jsem to vzdal a stahnul od Madaru binarku. Jenomze vono je to prast jak uhod. Ffmpeg se sice v pohode nainstaluje, ale jenom s omezenou podporou x264.

#./configure
.
.
libx264 enabled           no
.
.

Enabled decoders:
.
.
adpcm_ea_maxis_xa h261 pcx
adpcm_ea_r1 h263 png
adpcm_ea_r2 h263i ptx
adpcm_ea_r3 h264 qcelp
adpcm_ea_xas huffyuv qdm2
adpcm_g726 idcin qdraw
.
.

Enabled encoders:
.
.
h261 pcm_s32le wmav1
h263 pcm_s8 wmav2
h263p pcm_u16be wmv1
.
.

Enabled parsers:
aac dvdsub mpeg4video
ac3 h261 mpegaudio
cavsvideo h263 mpegvideo
dca h264 pnm
.
.

Enabled demuxers:
.
.
h261 pcm_mulaw wav
h263 pcm_s16be wc3
h264 pcm_s16le wsaud
.
.
Enabled muxers:
.
.
h261 ogg tgp
h263 pcm_alaw vc1t
h264 pcm_f32be voc
.
.
Enabled bsfs:
dump_extradata mov2textsub noise
h264_mp4toannexb mp3_header_compress remove_extradata
.
.

Pri make hazi navic spoustu warningu a to co slibil pri ./configure, taky splni...

Zkousel jsem i stahnout zdrojaky x264 kodeku, ale dopadlo to podobne:
./configure
Platform:   X86
System:     LINUX
asm:        yes
avs input:  no
mp4 output: no
pthread:    yes
debug:      no
gprof:      no
PIC:        no
shared:     no
visualize:  no

You can run 'make' or 'make fprofiled' now.

mp4 output je prave to, kvuli cemu uz tu par dnu blbnu. Dopatral jsem se, ze pro podporu mp4 je potreba novější verze gpac, ta je zas v Sidovi... a jsem zas u toho samyho problemu se zavislostma  :(

Takze abych to zkratil, prvni otazka/prosba:
Mate s tim nekdo zkusenosti a povedlo se vam nekomu rozbehat konverze do mp4 formatu pomoci X264 kodeku na Lennym?

Pripadne otazka druha:
Myslite si, ze by bylo vhodny nasadit Sida na ostrej server? (trapim se s tim ted na locale, ale potrebuju to finalne funkcni na webserveru - Sid by to s nejvetsi pravdepodobnosti resil)
#3
Ja mam na starem notebooku ATI Radeon x700 a s nim mam problemy neustale. Je teda fakt, ze je to uz historicky kus, takze podpora mizerna. Na druhym NT mam grafiky dve - Intel a Nvidia (Asus N10J). Intel mi po cisty instalaci Lennyho zlobil a rozebehnul jsem ho korektne az na zkompilovanym jadru 2.6.31. Nvidia slapala bez chyby hned po cisty instalaci.
Pak bych se asi vyhnul wifi broadcom. S tou jsem mel taky vzdy patalie. Naopak dobry zkusenosti mam s Atherosem - kompilace Madwifi a Wicd to jisti :)
#4
Tak jsem si v tom poklikal a vypada to, ze se tam lecos najde. Udelam si nejdriv obraz disku do zalohy a hned jak mi vyjde chvilka, vrhnu se na to.
Diky za tip
#5
Ahoj, na Asus N10j jsem nahodil Lennyho a hned jsem odvazne prepsal sources.list, natesenej na unstable verzi. Po upgrade mi zbyly akorat oci proplac  :)
z HW mi neslo skoro nic a Grub2 je asi jenom pro otrly chlapy, protoze jsem ho neprinutil najit widloidni disky. Nejsem zas az takovej masochista, takze prisel na radu reinstal a vzal jsem to z druhy strany.
Cistej Lenny, kompilace 2.6.31 kernelu, driveru pro wifi, obe grafiky, zvuku a webky. Vysledek je skutecne prekvapive luxusni - vse sviha jako z praku. Po par mesicich s Ubuntu si opet pripadam jak Alenka v risi divu :)

Ale ted prijdou ty ale:
Rad bych pouzival par programu v novejsich verzich - Gimp (i kdyz ten neni podminkou, na tom kukatku se s nim stejne moc delat neda), OOo a podobne, na ktery jsem si zvyknul na Ubuntu. Zkousel jsem treba pro Gimp sahnout do experimentalu uz se starym notasem (apt-get install -t experimental), ale narazil jsem na jakousi knihovnu (libc6 tusim), ktera nahrazovala cosi v systemu , takze mi to s sebou vzalo pul programu vcetne komplet xserveru s Gnome.
Da se to nejak rozume resit? Nebo neco delam blbe?
#6
No, ja jsem si predevsim komplikoval zivot origo ovladacema na grafiku ATI X700 ze stranek AMD. Pod dojmem starejch zkusenosti, ze vzdy stacilo stahnout nejnovejsi verzi a vsechno slapalo, jsem to ted pokazdy udelal taky, jenomze pak jsem zjistil, ze uz tahle karta vubec neni podporovana a nema uz podporu ani ve verzi ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run pro novejsi jadra, prestoze je v changelogu psano, ze jo (mozna ze jsem neco prehlidnul). Instalace sice probehne korektne, ale pri volani aticonfig rve, ze nebylo nalezeno podporovane zarizeni, ci tak neco. Takze s grafikou mam pech. A bohuzel, to byl jedinej lek na problemy, ktery mi HW delal uz na Lennym v dobe, kdy byl ve stadiu testing (rozhozenej systemovej cas, tuhnuti grafiky, prip. celyho systemu atd...). Pokud jsem nainstaloval ty proprietarni ovladace, tak si to sedlo. Jenze v momente, kdyz Lenny dostal nalkepku "stable", pri prvnim vetsim update se mi to rozsypalo. Mozna, kdybych se neukvapil a zkusil to nejak poladit, bylo by vse pouzitelny dal. Jenomze ja chtel novou instalaci... A tim jsem asi s Debianem na tomhle notasu skoncil.
Proto jsem se pidil po jadru 2.6.28, ze na 9.04 Ubuntu to jede vcelku slusne, vcetne jakystakys podpory opengl akcelerace, hned po instalaci a s free ovladacema.

Jsem ted docela v presu, nestiham nic, takze se na to asi hnedtak nedostanu, ale vzdavat to nehodlam - urcite nejaky reseni existuje :)
#7
Hm, tak jsem zas na Ubuntu :(
Ted na to uz nemam kdy - musim tvorit hodnoty. Zkusim po nedeli novou instalaci na jinej disk, protoze mi to nejde do palice. Uz je to podruhy, co to vzdavam s totalne rozhasenym Debianem, pricemz na Ubuntu jde v podstate totozna konfigurace naprosto bez problemu. Jenom to jadro je tu 2.6.28, Ale bez problemu mi slo Ubuntu i s jadrem 2.6.26, jestli si to dobre pamatuju (II). Nejspis trochu odlisne postavena HW podpora...

No nic, zatim dik za pozornost :)
#8
:D tak uz pisu z Widli a i ty se chovaji hooodne prapodivne. Asi mi jde notas do kytek...

Jinak diky za typ.
Jestli se mi to este povede rozbehnout (chystam se notysek opet rozebrat), tak to prubnu.
Posledni, co jsem udelal, bylo vypnuti kvuli bource - pak uz nenabehnulo gdm a neslysi to na zadny osvedceny kouzla. Pritom pred tim nekolik restartu v pohode a nic jsem nemenil, neinstaloval... Asi skutecne HW chyba. No co uz, nic netrva vecne :)
#9
Ahoj.
chtel jsem se po trech mesicich s Ubuntu 8.10 a 9.04, kam jsem utekl po neresitelnejch problemech s HW na stable verzi Lennyho (problemy s DNS resolvingem v aplikacich a prapodivnym chovanim systemovyho casu - zelezo: Acer Ferrari 4000), vratit zpet na Debian.
Stahl jsem si debian-testing-amd64-netinst.iso a predpokladal (nekde jsem to tu i cetl), ze uz pojede na jadru 2.6.28. Takze jsem asi neco blbe pochopil, kdyz mam jadro 2.6.26?

Kdyz tak koukam do systemu, tak tam toho zatim novyho moc neni - oproti Lennymu, jak si ho pamatuju. A ten kernel mi stve, ponevadz jsem se tesil, ze s novym jadrem by mohly pominout ty popisovany problemy. Bohuzel, je to tu zas a uplne stejne.

Chtel bych se proto zeptat, jak co nejjednodussim zpusobem dostat do systemu novejsi jadro, abych si nakonec este nepridelal dalsi zbytecny problemy.

A nebo este jina otazka: co je v Debianu v souvislosti se siti a podporou HW az tolik odlisnyho, ze v Ubuntu to funguje normalne, ale tady mi treba Icev., Opera, Apt, Aptitude a dalsi aplikace, ktery pracujou s internetem, cca 7 az 10 sekund hrabou na DNS, nezli zacnou tahat data, pricemz ping z terminalu na domenu resolvne IP bleskove?

Budu skutecne vdecnej za jakejkoli napad, protoze bych se nerad znovu vracel na Ubuntu. Ubuntu mam sice docela rad, ale proti odladenymu debianu je moc rozezrany a pomaly.
#10
Tak eeecko uz zase bezi - i s postfixem a par ficurama, ktery si kamarad pral. Jenom ve strucnosti par postrehu (treba se to nekomu sikne):
Zkousel jsem nekolik distribuci - prvne jsem tam hnal pres externi USB mechaniku debian lenny - bohuzel, po cca pul hodine mi vzdy vytuhlo propojeni USB, takze instalace nikdy nedobehla do nejakeho pouzitelneho stavu. Mozna to je vadou te mechaniky - neni uz z nejmladsich, ale spis bych si to typnul ze ne, ponevadz pred chvili jsem instaloval ze stejnyho media a se stejnou mechanikou jinej comp a vse probehlo bez problemu...
Podobne jsem dopadnul s ubuntu II a xubuntu.
Zkousel jsem tam nahnat znova i xandros, ale uz pri instalaci mi tahle distribuce hodne pripominala doby stravene s win. Pri doinstalovani postfixu se to opet zmrsilo. Vubec mi xandros nepadnul do oka - je to natolik osekanej system, ze se svou zamernou jednoduchosti pro ovladani stava, aspon na muj vkus, zbytecne komplikovanym a nepouzitelnym pro cokoli jineho, nez je v zakladni instalaci.

Pak jsem si pul dne hral s vytvarenim bootovacich flashek a naslednymi pokusy dostat do toho kramu nejakej pouzitelnej system. Vyzkousel jsem spoustu sofistikovanejch, vice ci mene slozitejch navodu, abych pak zjistil, ze mam v jednom notasu pod ubuntu II usb-creator, kterej umi vse na dve kliknuti. :)
Zkusil jsem opet lennyho, ale bohuzel, zvolena instalace sice nabehla, ale s neviditelnymi texty a menicky - proc, to uz jsem nezkoumal a na doporuceni jakehosi spanelskeho fora jsem jako posledni pokus udelal boot z eeebuntu-2.0-base.iso a tesil se, jak s tim kramem ve finale prastim o zem - tolik casu jsem este pri instalaci s zadnym compem nestravil. K memu prekvapeni ale instalace prosla uplne skvele a vse fungovalo ze startu OK. Jedinej malej problem: nektery dialogy pro nastaveni se na vejsku nevejdou na display, takze se musi popotahovat stylem alt+left_click - tech 480px, nebo kolik to ma, je holt malo.
Kolega, kdyz si v tom pak chvili poklikal, tak prohlasil, ze asi prehodnoti svuj veskrze negativni vztah k prtatejm notyskum a nekde si ho na bazaru za dvojku koupi taky  ;D

EDIT:
Budiz tohle odstrasujicim prikladem, jak se nevyplaci bejt pri vlastni demenci este linej: kdybych hed na zacatku pristoupil k reinstalaci, strcil tam v text-rezimu oriznutou server distribuci a dobastlil pak pres terminal grafiku a par aplikaci, mohl jsem si tuhle dvoudenni adrenalinovou anabazi usetrit...
#11
No, nemcina mi zas az tolik nevadi, i kdyz rozumim kazdymu patymu slovu. Ale majitel je Nemec a neumi cesky, krome par sprostejch hlask, ktery jsem ho naucil, nic.
Problem je v tom, ze je v tom kramu zalostne malo mista na nejaky experimentovani a pak si nejsem jistej, ktery repozitare - rekl bych, ze to bude postaveny spis na Debianu "Etch", takze repa pro Lennyho by to asi hezky rozhodily. Ale to je prave to, co nevim. Nerad bych se u toho nejak zapek na delsi dobu

EDIT:
Par postrehu:
Vyzkousel jsem postupne vsechny mozny debiani repozitare, ale bez uspechu. Pri pokusu o instalaci postfixu to vzdy hazelo hlasky o konfliktu verzi knihoven.
Nakonec jsem skoncil u Xandros repozitaru a na doporuceni z jakehosi fora jsem provedl celkovy upgrade z verze 3.0 na 4.0 - cimz jsem to ale asi zabil. Postfix jsem sice nahodil a zprovoznil, ale po restartu mi to samo zrusilo automaticky prihlaseni a chce to heslo uzivatele - blby je, ze si ho majitel nepamatuje a jako root se neprihlasim, nebo netusim jak - ctrl alt Fx nefunguje, po siti se do nej taky nedostanu (nestihnul jsem zprovoznit SSH) a v prihlasovacim okne je natvrdo jenom uzivatel. Takze mne nejspis ceka komplet reinstal :(
#12
ahoj, dostala se mi do pracek tahle prerostla kalkulacka s tim, ze by do ni majitel chtel dobastlit mailserver, protoze (podle jeho slov) je to jinak k nicemu. Je v tom original distro  debianu od Asuse a ke vsemu v nemcine.
Linux asus-898014381 2.6.21.4-eeepc #2 Mon Oct 15 12:49:37 ETD 2007 i386 GNU/Linux
snad jsem to opsal dobre :)
Rad bych tam svihnul postfix, ale v tech jejich repozitarich toho je pomalu a postfix chybi.
Otazka tedy zni: jake repozitare pridat, abych ten system nedojebal a nemusel to instalovat komplet znovu? Mate s tim nekdo zkusenost?
#13
Volná diskuze / Re: Graficke rozhranie
17. 03. 2009, 10:23:08
Ja jedu na Gnome. KDE mi vypadlo z voka nekdy pred 5ti 6ti lety na suse. Zejmena ten nikde nekoncici labyrint menicek, ve kterem jsem vecne bloudil kvuli kazdy kravine a pak taky ta (pro mne) odporna modra barva :) , s kterou v ty dobe moc delat neslo. A v neposledni rade mi KDE (pozdeji i SUSE) vohnusil jeden kolega - militantni KDEckar, se kterym jsem sedel dva roky u jednoho stolu (pri praci i v hospode) a kterej v kazdy treti vete neopomenul zduraznit, jak je vsechno jiny, nez KDE a SUSE, na hovno.
Mam vetsinou na desktopu Gnome i KDE - to abych uplne nevypadnul z obrazu, pripadne kdyz se mi povede neco v Gnome podelat. Taky jsem si zvyknul na spoustu KDE aplikaci (Krusader, kpdf, kchm, k3b atdatd.) - bez nich ani ranu.
Ale prestoze uz mi prijde v posledni dobe KDE jako docela slusny rozhrani, ma natolik odlisnou ergonomii, ze by mi asi trvalo hodne dlouho, nez bych v nem mohl efektivne tvorit hodnoty. I kdyz je pravda, ze se o to cas od casu pokousim. Je to proste zvyk a uprimne receno nevim, co by mohlo bejt v KDE tak nepostradatelnyho, abych na nej definitivne presel.
#14
Ahoj, nevidim tu nikde, ze by bylo nejak doreseno a nechci kvuli tomu zakladat novy vlakno, kdyz muj problem s velkou pravdepodobnosti bude mit stejnou pricinu.
Venoval jsem tomu tri dny - preinstalovaval acer ferrari s amd64 - puvodne Lenny, pres pul roku stara plne funkcni (vcetne site) instalace, ale nejakyn nedopatrenim jsem si odstrelil par veci v systemu, tak mi prislo rozumnejsi udelat cistej reinstall.
Po reinstalaci - cistej Lenny - problem s resolvingen DNS - pri pingu na example.tld resolvne ip okamzite, ale pokud dam treba "wget http://example.tld", tak mu preklad na IP adresu trva cca 7 sekund. Totez v jakymkoli brovseru, ale dela to i apt-get/aptitude atd.
Zkousel jsem prepsat repozitare a updatnout na testing , ale chova se to porad stejne.
Odinstaloval jsem vsechny ficury pro nastaveni site, ale zadnej pozitivni vysledek.
Stahnul jsem netinstall iso testing a zkusil nainstalovat - nepripoji se k siti uz pri instalaci...  :(

Dalsi 4 masiny ve stejny siti s naprosto totoznym nastavenim v /etc/network/interfaces a /etc/resolv.conf slapou bezchybne a pokud do notasu vrazim starej disk s Ubuntu a stejnym nastavenim, bezi taky.

Usuzuju z toho, ze nejspis pujde o nejakou chybku - mozna v gnome (KDE jsem zatim nezkousel)
#15
Správa a instalace softwaru / Empathy
02. 03. 2009, 09:36:37
Zdravim, nemate nekdo zkusenost s Empathy? (http://live.gnome.org/Empathy). Normalne pouzivam pidgin, ale mala by rada komunikovala s lidma na Messengeru a s web-kamerou, tak jsem to chtel zkusit (lenny s repoz. pro testing). Jenze to nejak nechce:
# empathy
(empathy:3598): tp-glib-WARNING **: Failed to connect to starter bus: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

Nasel jsem cosi na googlu - je to v bugreportu uz od lonska, tak predpokladam, ze to bude nejaka pakarna to rozchodit.

Takze bych se rad zeptal, jestli s tim mate kdo nejakou zkusenost a jestli vubec ma smysl se o to pokouset - zda to skutecne funguje s webkou a tak. Pripadne poradit neco jinyho, co by panarovi mohlo fungovat pro videokonference, aby se ji smradi ve skole neposmivali, ze pouziva linux :).