nelze nastartovat debian 6.0.6

Založil sisel.cz, 08. 10. 2013, 13:23:56

Předchozí téma - Další téma

sisel.cz

Zdravím,
mám doma HP ProLiant Microserver N40L se dvěma disky. SSD na kterým je systém (debian 6.0.6) a 3TB HDD na data. Běžela mi na tom samba, dlna server atd. Až se mi jednoho dne zachtělo experimentovat  :D
PC jsem standartně vypnul, vyjmul oba disky, vložil starej 2,5" HDD z notebooku a na něj nainstaloval debian 7.1.0. Vyzkoušel jsem si co jsem potřeboval, pc vypnul, 2,5" HDD vyjmul a vložil jsem zpět dva původní disky, s představou že to bude fungovat. Ano, tušíte správně, systém mi nenaběhnul.

Nejdřív se objeví
LILO 22.8 Loading Linux...
...
..............................
BIOS data check successful

potom se vymaže obrazovka a objeví se
[ 1.331096] i8042.c: No controller found.
Loading, please wait...
mount: mounting /dev/root on /root failed: No such file or directory
mount: mounting /dev on /root/dev failed: No such file or directory
mount: mounting /sys on /root/sys failed: No such file or directory
mount: mounting /proc on /root/proc failed: No such file or directory
Target filesystem doesn't have requested /sbin/init.
No init found. Try passing init= bootarg


BusyBox v1.17.1 (Debian 1:1.17.1-8) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/bin/sh: can't access tty; job control turned off
(initramfs) _

Může mi, prosím, někdo poradit co s tím ?

mosqa

tie dva ssd si mal v hw raid predtym?  robil si nieco s konfiguraciou radice p oopatovnom vlozeni tych ssd? ak tam bolo pole tak by sa asi malo najskor opat inicializovat/obnovit

sisel.cz

Nene, žádný raid tam nebyl. Jen jedno SSD na systém. Druhý disk byl  plotnový pro data.  S řadičem jsem nic nedělal.

petrbian

Začal bych nejprve kontrolou disků, jestli tam jsou data -  "Live CD" nebo  "Live USB", třeba Parted Magic nebo SystemRescueCd. Pokud ano, hledal bych problémy v chybném připojení - přehozené, vadné nebo špatně připojené kabely k diskům. Nebo se podívat do Biosu (tedy jestli ho máš...) na detekci těch disků, jestli nejsou přehozené.