Jak rychle vám to bootuje?

Založil Roman Horník, 19. 01. 2010, 03:35:15

Předchozí téma - Další téma

Jak rychle vám dupou králíci?

<9.9s
1 (5.6%)
10-14.9s
3 (16.7%)
15-19.9s
7 (38.9%)
20-24.9s
3 (16.7%)
25-29.9s
0 (0%)
30-34.9s
0 (0%)
35-39.9s
1 (5.6%)
40-49.9s
0 (0%)
50-59.9s
1 (5.6%)
60-69.9s
0 (0%)
70-79.9s
0 (0%)
>80s
2 (11.1%)

Celkem hlasů: 18

Roman Horník

Citace od: otas.pe kdy 28. 03. 2010, 15:37:21
Řešíme tady vteřiny, přitom je to úplně jedno jestli to bootuje 5s nebo 50s. Jak kdyby jsme bootovali každejch 5 minut... :D
Ale třeba na mašině, na níž běží nějakej ten server, to není jedno, tam už o vteřiny jde.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Tam ale zase nebudeš mít Debian Still In Development... :)

Roman Horník

Citace od: otas.pe kdy 28. 03. 2010, 18:00:36
Tam ale zase nebudeš mít Debian Still In Development... :)
I Lenny jde podobně vytunit, i když možná ne tolik, ale jde ;)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Vzhledem k tomu, že nemá závislostní boot, tak to asi tolik nepůjde. Boot Lennyho je znatelně pomalejší než boot Squeeze nebo sida. Holt vývoj se nedá zastavit..

Roman Horník

Citace od: otas.pe kdy 28. 03. 2010, 20:31:10
Vzhledem k tomu, že nemá závislostní boot, tak to asi tolik nepůjde. Boot Lennyho je znatelně pomalejší než boot Squeeze nebo sida. Holt vývoj se nedá zastavit..

Zas tak hrozný to není, na starým krumplu s P II @ 300MHz nabootoval za 18s ;)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Tak to by mě spíš zajímalo, proč je Squeeze/Sid na mým 2-jádru taková brzda - boot za 14 vteřin.. :P

Roman Horník

Tak záleží na spoustě věcech, po pravdě, já to ladil hezky dlouho, abych z toho vyždímal takovej výkon ;).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Erich Stark

Mne tu ani o sekundy moc nejde, pridem domov zo skoly cez ovladac zapnem notebook, idem sa najest, pridem a uz je nabootovane :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Roman Horník

#68
Citace od: Erino72 kdy 24. 05. 2010, 01:50:59
Mne tu ani o sekundy moc nejde, pridem domov zo skoly cez ovladac zapnem notebook, idem sa najest, pridem a uz je nabootovane :-D
;D ;D ;D


Já do školy nechodím, přijdu domu, sednu k počítači a musí běžet. Teď mu to trvá 6.2s  ;D

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Erich Stark

#69
Zdravim snazil som sa instaloval bootchart z repo, ale nieje tam (squeeze) tak som si dal stranku sida a stiahol balicek a nainstaloval, upravil som grub ako si pisal, a po restarte mi neslo spravit obrazok, vypisovalo ze dany prikaz neexistuje, nestalo sa ti to niekedy?

EDIT: Problem vyrieseny! neinstalovat bootchart ako balicek ale z repozitarov sida lebo to zo sebou berie asi aj nejake potrebne zavislosti!
aptitude -t sid install bootchart

roman nevies poriadit coho by som sa mohol zbavit? :)

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Namoot

#70
Vím, že je to dlouho a že obnovuji staré téma, ale zdá se mi zbytečné zakládat kvůli tomu nové téma... Jestli je to špatně tak to pak sorry..

Jelikož ve stable squeeze repozitářích už bootchart není a ani "sudo aptitude install -t squeeze-backports bootchar" nepomáhá, rozhod jsem se že z "http://packages.debian.org/unstable/admin/bootchart" stáhnu balík.. Nejdřív jsem teda stahoval z bootchart.org zdroják, kterej jsem se pokoušel kompilovat (což se nějak nezdařilo.. :D)
Balík jsem stáhnul a s gdebi otevřel. Ale hlásí mi to, že to 3 balíky doinstaluje (libnih-dbus1, libnih1, upstart) a 1 odstraní (sysvinit).. Ale byl jsem tak fikanej, že jsem si na packages.debian.org zjistil, k čemu to je.. Pokud to chápu dobře, tak upstart je náhrada za sysvinit, ale pro jistotu se ptám..
Takže se příště můžete těšit na můj obrázek, protože rudnu závistí, když slyším, že nějaký pentium na 300 MHz bootuje za necelou dvacku a moje 4 jádro i3 to má za 45 vteřin...  >:( :D

//Tak jsem to vygooglil... Takže směle do boje s pomalým bootem!
Edit2:

Takže.. Bootchart na Squeeze NEFUNGUJE! Zobrazí se grub, všechno.. Začne to vypisovat nějaký jiný věci než normálně (asi výpis bootcharu..) ale nezavede to systém, vysí to na hlášce něco jako "system called".. Takže jestli to někdo zkušenější vyzkouší, připadně vychytá, budu rád.. Já musel zas jak vůl reinstalovat.. (Takže jestli chcete mistra na instalaci debianu.. :D)
Takže zase zážitek.. :D
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Roman Horník

Nevím, nevím, mám Sida a tam mi to funguje (Bootchart2 + pybootchartview a předtím i klasickej Bootchart). Měl by sis v takovým případě zaznamenat (alespoň část), co Ti to píše.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

krejca85

neni to sice nejrychlejsi, ale docela to jde, i kdyz bootuji malokdy :) ntb HP 6450b, intel SSD 320, Debian testing (KDE), vypnuty nedulezite sluzby a provedeno par optimalizaci