kppp a huawei E160

Založil martasek, 19. 02. 2010, 17:43:25

Předchozí téma - Další téma

martasek

ahoj všem tady  ;) rád bych s někým se pokusil zprovoznit modem huawei e160 pod debianem. verze je testovací squeeze s prostředím kde 4.3. nainstaloval jsem kppp a wvdial. kppp mi ovšem hlásí toto: kppp: cannot connect to X server :0.0. spouštím to pod rootem. co se musí ještě nainstalit?

id modemu je: Bus 001 Device 006: ID 12d1:1003 Huawei Technologies Co., Ltd. E220 HSDPA Modem / E270 HSDPA/HSUPA Modem

Erich Stark

Citace od: martasek kdy 19. 02. 2010, 17:43:25
ahoj všem tady  ;) rád bych s někým se pokusil zprovoznit modem huawei e160 pod debianem. verze je testovací squeeze s prostředím kde 4.3. nainstaloval jsem kppp a wvdial. kppp mi ovšem hlásí toto: kppp: cannot connect to X server :0.0. spouštím to pod rootem. co se musí ještě nainstalit?

id modemu je: Bus 001 Device 006: ID 12d1:1003 Huawei Technologies Co., Ltd. E220 HSDPA Modem / E270 HSDPA/HSUPA Modem

pod normalnym userom si to neskusal? toto ti pravdepodobne preto vypisuje cannot connect to X server :0.0 pretoze to pustas pod rootom
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Yontalcar

pro spouštění grafických programů pod jiným userem, než je ten aktuálně přihlášený použij kdesudo nebo sux
případně můžeš zkopírovat "magic cookie"
# xauth add $(su -c 'xauth list :0' user1)
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

martasek

pod normalním userom to vypíše toto: bash: /usr/bin/kppp: Operace zamítnuta

s kdesudo a ani se sux to neudělá nic. příkazy nenalezeny

Yontalcar

ad 'Operace zamítnuta':
musíš být ve skupině "dip"

ad kdesudo a sux:
a máš ty balíčky nainstalovány?
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

martasek

no právě že ve skupině dip jsem a přesto nic.

Erich Stark

Citace od: martasek kdy 20. 02. 2010, 08:35:00
no právě že ve skupině dip jsem a přesto nic.

a co tie baliky? kdesudo a sux? popripade ak by ti to neslo tak aplikaciu pre gnome gksu
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."