geeqie - nastavení externiho editoru - mplayer

Založil Hobild, 29. 03. 2011, 18:07:52

Předchozí téma - Další téma

Hobild

Používám při focení pro prac. účely hlasovou poznámku k fotografii. V někdejším gqview nebyl problém nacpat mezi externí editory i mplayer, takže při vylistování ikon souborů stačilo pro přehrání poznámky pravé tlačítko na wav->editovat v->mplayer a zvuk jel (obdobně nebyl problém s *.MP4). Současný geeqie používá nějaké trhlé *.desktop soubory, z grafických programů je tam strká automaticky, ale mplayer mi tam nacpat nejde; ani při ručním nastavení se mezi nabízenými editory neobjeví. Pokud ručně upravím některý stávající *.desktop.soubor (změním volaný program a přidám příponu wav), v nabídce nad wav souborem se stejně nezobrazí. Jde to vůbec?

Uvítal bych i případné nasměrování na nějaký jiný soft, který by to zvládal.

S pracovníma fotkama nedělám nic zvláštního - zobrazuju (uvítám natáčení dle exifu), vždy přesouvám (třídím do adresářů), něco mažu, následně některé z vytříděných připravuji k tisku v gimpu nebo strkám v OO do dokumentů a konvertuju do pdf. Zvuková poznámka usnadňuje lokalizaci a směr pořízeného záběru, případně jiné nezbytné info. Dík.

P.S.: Zvuková poznámka má stejné jméno jako obrázek, liší se příponou. Např. P2097170.JPG a P2097170.WAV. V gqview jsem měl zobrazený obrázek, klepl jsem pravou myší na ikonu wavu a k zobrazenému se přehrávala poznámka. Jednoduché a funkční.

Dík za hint