Debian Sid a backports repozitare pre Lennyho

Založil yerry, 11. 03. 2009, 18:01:20

Předchozí téma - Další téma

yerry

Mam skor taku akademicku otazku:

Nemali by byt repozitare backports vypnute ak su pvolene testing a unstable repozitare?

Backporty by mali byt programy z testing a unstable skompilovane s libkami zo stable teda Lennyho. Doposial som neriesil ako su verzovane. Teda ci nesu oznacenia z testing resp. unstable vetvy, alebo cislo verzie maju ako verzie zo stable. Mal by to byt ten dodatok "-b*" pred priponou.

Mam totiz dojem, ze pri zapnutych backportoch a povolenych testing resp. unstable repozitaroch, prichadza v poslednej dobe ku viacerym konfliktnym situaciam, a teda ci by nebolo lepsie ich zakomentovat.

Tato tema nijako nepali, bol by som len rad, keby ste napisali svoje skusenosti.

Tu je jedna moja z poslednej doby:

Asi 2 tyzdne mi vyselo okolo 21 balickov ako aktualizovatelnych ale neaktualizovanych z roznych dovodov. V pripade aktualizacie to chcelo odinstalovat nejakych 15 - 20 dalsich balickov. Po ich odinstalovani a aktualizacii vsak sli opatovne nainstalovat. Mam podozrenie, ze prsty v tom mali backporty.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Petr Krčmář

Backports jsou skutečně určeny pro Lennyho a mohou způsobovat konflikty. Většina balíků je v nich z testingu, ale některé jsou z unstable. Pokud tedy používáš testing a máš zapnuté Backports, může dojít ke konfliktu ve chvíli, kdy v Bck je novější verze než v testingu (protože je to balíček z unstable). Pak se apt bude snažit nainstalovat novější verzi z Bck, která ale nemusí splňovat starší závislosti a rozbije se to.

Jednoznačná rada: Backports patří jen ke stable.