Problém s probuzením PC

Založil littleon, 21. 04. 2009, 15:23:01

Předchozí téma - Další téma

littleon

Ahoj. Pokud nechám puštěný počítač a nějakou dobu jej nepoužiji, usnou disky, monitor... vše jak má. Ale už jej neprobudím. Monitor ano, ale jediné co mohu dělat je pohybovat kurzorem. Spuštěné programy běží. Vidím datový přenos, hodiny běží, pokud před "usnutím" otevřu procesy (process table), vidím aktivní procesy, zmenu zatížení CPU... prostě jen nemohu PC ovládat. Disky se při tvrdém restartu probudí až při výpisu storage biosu.

Mám: Lenny 64bit / KDE (nic z testingu), Phenom 9950, 790FX, HD4780, 3 sata disky na řadiči SB600 (nastaven v biosu na IDE).

Ahmul

Mám dojem, že jsem s tím jižním můstkem měl nějaké problémy při probouzení na "starších" jádrech, ale většinou se to stejně po půl minutě rozběhlo:) Zkus novější jádro.

littleon

Zkusím to, díky. Debian mám velmi krátce, takže nevím. Ale překvapilo mě to, protože přes rok jedu na linuxu a neměl jsem problém. Myslel jsem, že je někde něco třeba nastavit. Ještě se naprosto narovinu zeptám, kde najdu jádra pro Debian? V repozitářích, které jsem přidal, jsem o jádro nezavadil. Najde se dobrá duše a poradí mi. Děkuji.

Erich Stark

Citace od: littleon kdy 22. 04. 2009, 19:04:41
Zkusím to, díky. Debian mám velmi krátce, takže nevím. Ale překvapilo mě to, protože přes rok jedu na linuxu a neměl jsem problém. Myslel jsem, že je někde něco třeba nastavit. Ještě se naprosto narovinu zeptám, kde najdu jádra pro Debian? V repozitářích, které jsem přidal, jsem o jádro nezavadil. Najde se dobrá duše a poradí mi. Děkuji.

Ak nemas skusenosti s kompilaciou vlastneho tak si stiahni odtialto

http://packages.debian.org/sid/linux-image

podla toho aku mas architekturu jadro 2.6.29
ja som to davnejsie tiez tu stahoval a ziadne problemy som nevidel :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

littleon

Děkuji, vyzkouším. Jádro jsem již párkrát kompiloval, ale není to jen o jádře. Raději hotové :)

littleon

Tak to není problém HW / jádra. Dělá to SuperKaramba. Zkusím jinou verzi, ale je to zajímavé.