nechodící internet na debianu

Založil Tomshon, 02. 02. 2010, 15:00:11

Předchozí téma - Další téma

Tomshon

Zdravím pánové, slečny a dámy!
Mamince jsem nainstaloval na počítač debiana. Je moc spokojená, neb je to hezké, funkční a příjemně rychlé. Teď však spokojená není, nejde ji internet. Je zvláštní, že z terminálu ping běží, síť je připojená, překlad adres funguje.. Ale žádný prohlížeč se nepřipojí k internetu (čas pro připojení vypršel), stejnětak pidgin nedovede připojit ICQ.
Poraďte, prosím, čím diagnostikovat problém (je tam multiboot, ale fakticky ji jsou XPčka nepohodlné, tak chci toho čutňáka rozjet). Uznávám, jsem jen pokročilá lamka, tak mě tak berte:-)

Díky

Jakub Lucký

Nepotřebuje být nastavená nějaká proxy?
Developers, developers, developers, developers, developers!

Tomshon

Ne, v síti (moje síť) mi vedle běží jiné stroje, proxynu nepoužívám. Docela mě to štve.

Roman Horník

Jakou máš verzi? Lenny, Squeeze, Sid, 32-bit, 64-bit...?
Co máš za síťovku (lspci)? Jak máš síť připojenou? WiFi, LAN, modem (interní, USB, LAN,...), něco jinýho?


Data, informace, čím víc, tím líp!
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Tomshon

přiznám se, že nevím, co to je za verzi, nicméně je instalovaná před méně než měsícem (aktuálně stažená), je tam gnome a je 32 bit.
Připojení přes LAN, síťovku neznám, je to starý desktop Compaq.
Pokud tak stačí, tak dík za každé info, více toho svedu nejdřív v pátek.
Je tam DHCP, nepomohla ani ruční IP.

Ota Trkola

Tomshon: příkaz pro zjištění verze:

lsb_release -a

Tomshon

Konečně jsem se k té potvůrce dostal. Takže, je to:
Debian GNU/linux 5.0.3 lenny

Co dál, páni?

Cvičně jsem zkusil ping, úspěšně resolvuje domény (ping www.seznam.cz: 17ms)

Petr

Citace od: Tomshon kdy 02. 02. 2010, 15:00:11
Zdravím pánové, slečny a dámy!
Mamince jsem nainstaloval na počítač debiana. Je moc spokojená, neb je to hezké, funkční a příjemně rychlé. Teď však spokojená není, nejde ji internet. Je zvláštní, že z terminálu ping běží, síť je připojená, překlad adres funguje.. Ale žádný prohlížeč se nepřipojí k internetu (čas pro připojení vypršel), stejnětak pidgin nedovede připojit ICQ.
Poraďte, prosím, čím diagnostikovat problém (je tam multiboot, ale fakticky ji jsou XPčka nepohodlné, tak chci toho čutňáka rozjet). Uznávám, jsem jen pokročilá lamka, tak mě tak berte:-)

Díky

Ja jsem na tom podobne, taky se pripojim na sit, vse ok, ale net nejede v zadnym prohlizeci. Pokud prejdu do Windows, tak mi obcas taky net nejede, ale spustim IE8 a ten mi nabidne nastroj na konfiguraci site a pak net naskoci. Umi to jenom IE. Neni neco podobnyho v Debianovi?
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Erich Stark

Citace od: Petr kdy 27. 03. 2010, 21:02:35
Citace od: Tomshon kdy 02. 02. 2010, 15:00:11
Zdravím pánové, slečny a dámy!
Mamince jsem nainstaloval na počítač debiana. Je moc spokojená, neb je to hezké, funkční a příjemně rychlé. Teď však spokojená není, nejde ji internet. Je zvláštní, že z terminálu ping běží, síť je připojená, překlad adres funguje.. Ale žádný prohlížeč se nepřipojí k internetu (čas pro připojení vypršel), stejnětak pidgin nedovede připojit ICQ.
Poraďte, prosím, čím diagnostikovat problém (je tam multiboot, ale fakticky ji jsou XPčka nepohodlné, tak chci toho čutňáka rozjet). Uznávám, jsem jen pokročilá lamka, tak mě tak berte:-)

Díky

Ja jsem na tom podobne, taky se pripojim na sit, vse ok, ale net nejede v zadnym prohlizeci. Pokud prejdu do Windows, tak mi obcas taky net nejede, ale spustim IE8 a ten mi nabidne nastroj na konfiguraci site a pak net naskoci. Umi to jenom IE. Neni neco podobnyho v Debianovi?

Aha! Daj si nastavenia v IE-->Pripojenia-->Nastavenie siete LAN-->'Automaticky zistiť nastavenie'  Ak to máš zaskrknuté je možné že používaš proxy a o tom nevieš, IE to možno automaticky nastaví.
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Firzen

Já jsem měl nedávno podobný problém. Taky u stabilní větve. Později odešla síťovka, takže byla zřejmě vadná. Po výměně hw a reinstalaci systému už se to nestává.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

ulo

Píšeš, že ti PC pingne na Seznam, ale z prohlížeče se tam nedostaneš.
Předpokládám tedy správně, že jsi kontroloval, jestli náhodou nemáš zapnutou proxy v prohlížeči, jak se tu už psalo a že jsi zkoušel i jiný prohlížeč? Případně zkus ještě přímo z terminálu prohlížeč w3m, jestli pojede:
w3m www.seznam.cz

a vylezeš pak z něho stlačením "q"

pokud tento pojede, tak by měl být problém jen v konfiguraci toho druhého prohlížeče.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze