Spuštění NumLock před gdm3 [vyřešeno]

Založil marp, 19. 10. 2013, 08:31:36

Předchozí téma - Další téma

marp

Zdravím,
po mnoha letech na Ubuntu jsem přešel na Debian 7.2 s GS. Instalace naprosto bez problémů a vše mi funguje, jak má. Jenom potřebuji poradit, jak nastavit numlockx, aby se spouštěl před přihlašovacím dialogem, abych nemusel furt mačkat klávesu NumLock. V BIOSu mám NumLock zapnutý.
Marek Marp Pszczolka
Lenovo B590 + Debian 10 Buster

Ota Trkola

Ahoj, vítáme tě na fóru. NumLock jsem zatím neřešil, tak nějak jsem si na jeho stisk zvykl, ale nějaké návody jsou, například zde:

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=116017

Zkus a uvidíš.

marp

#2
Super! Přesně tohle jsem hledal a funguje to. Díky moc!
Řešení pro další:
sudo aptitude install numlockx
sudo gedit /etc/gdm3/Init/Default
a na začátek souboru, hned za okomentovanými řádky vložit:
if [ -x /usr/bin/numlockx ]; then
exec /usr/bin/numlockx on
fi

Marek Marp Pszczolka
Lenovo B590 + Debian 10 Buster

Ota Trkola

Výborně, jsem rád, že to zabralo. Označuji za vyřešené.

Jan Skořepa

Super, moc díky, taky mi to pomohlo. Zkusil jsem si to a funguje to. :)

Kdysi už jsem to před několika lety už zkoušel, fungovalo to, ale s tím problémem, že po spuštění počítače to číslice psalo, ale numlocková dioda nesvítila. Po stisknutí NumLock tlačítka se dioda rozsvítila, ale zase to nepsalo číslice. Prostě to bylo "obráceně". Tak jsem do dneska opět zkusil a už to funguje tak, jak má, tj. zapíná se to automaticky po startu a číslice to píše, jen když svítí numlocková dioda. :)

Jen podotýkám, že marp by si měl do toho "svého" návodu dopřipsat, že je potřeba mít nainstalovanou aplikaci numlockx, aby to měl kompletní. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit