Instalace ProFTPD Serveru na Debianu 8

Založil adam_vent, 13. 10. 2015, 21:41:12

Předchozí téma - Další téma

adam_vent

Ahoj,

nainstaloval jsem si Debian 8, instalace v textovém režimu a vybrán pouze web server. Ovšem nedaří se mi rozchodit ProFTPD Server a už vůbec ne společně s Webminem, zkoušel jsem ProFTPD Server odinstalovat "apt-get remove proftpd" (přepnul jsem si příkazy na roota "su") ale nejde to a nedaří se mi to ani nainstalovat. Prosím poraďte mi, už jsem bezradný, potřebuji funkční FTP server s možností přidávání uživatelů a výběru do kterých složek můžou. Ovšem to pokládám u FTP serveru za samozřejmost.  :-\

Předem mnohokrát děkuji za všechnu vaši pomoc  :)

Petr Krčmář

Určitě poradíme, ale potřebujeme více informací. Co přesně znamená ,,nejde"? Co jsi zkoušel? Co ti to dělá? Co ti to nedělá? A hlavně co to vypisuje při chybě. Potřebujeme prostě přesný popis problému.

adam_vent

Citace od: Petr Krčmář kdy 14. 10. 2015, 06:56:25
Určitě poradíme, ale potřebujeme více informací. Co přesně znamená ,,nejde"? Co jsi zkoušel? Co ti to dělá? Co ti to nedělá? A hlavně co to vypisuje při chybě. Potřebujeme prostě přesný popis problému.
Chtěl jsem sem nahrát screeny ale nenašel jsem při vytváření tématu možnost je nahrát. Odpoledne to sem zkusím dát znova

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk


Roman Horník

#3
Bohatě stačí dát sem výstup z terminálu, ideálně mezi tagy [code] a [/code] (znak # na panelu formátování).

P. S.: Tady, stejně jako na ostatních fórech, se nepoužívá citace předchozího příspěvku. Je to zbytečný a znepřehledňuje to vlákno. Díky.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

adam_vent

Odinstalace


apt-get remove proftpd
Načítají se seznamy balíků... Hotovo
Vytváří se strom závislostí
Načítají se stavové informace... Hotovo
Note, selecting "proftpd-basic" instead of "proftpd"
0 aktualizováno, 0 nově nainstalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.


Instalace

To co to píše při instalaci se mi fakt nechce přepisovat tak zkusím fotku přidat z mobilu nebo jiným způsobem.

Děkuji

adam_vent

Instalace

Vím že to není nejlepší ale přepisovat se mi to fakt nechce...



Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk


Petr Krčmář

Z těch chyb jasně plyne, že se mu nedaří ani stáhnout balíčky ze serveru. Dával jsi někdy apt-get update, aby se stáhl aktuální seznam balíků? Případně předtím ještě můžeš zkusit server vyměnit. To se dělá v /etc/apt/sources.list.

adam_vent

apt-get update jsen dával předevčírem a včera mi to vyhodilo také chyby

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk


Roman Horník

To se má dělat ale bezprostředně před každou instalací. Mezitím přijde jiná verze balíku a pak to hodí chybu.
Ale tohleto poukazuje spíš na nefunkční připojení k síti.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

adam_vent

Zkusím to zjistit, ale nevšiml jsem si u Debianu možnost instalace tak jako je to u blbuntu "LAMP" ale jen Webserver. LAMP by byl lepší. Jde to u Debianu?

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

Roman Horník

#10
# apt-get install apache2 mysql-server php5
Nevím, proč v repu není metabalík, co tohleto všechno má v závislostech.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz