nejde se prihlasit v grafice

Založil skunk, 16. 02. 2012, 15:10:09

Předchozí téma - Další téma

skunk

Dnes jsem zapl pocitac, nastartoval mi v poradku, nabeglo gdm3, zvolil jsem jako vzdy uzivatele a zadal heslo. Po zadani hesla asi tak na sekundu ztmavne obrazovka jakoze se de nacitat gnome3, ale pak ihned mi to hodi zpet do gdm3.
Heslo davam samozrejme spravne, kdyz prepnu do konzole a chci se prihlasit tak bez problemu, jen jsem si vsiml ze v te konzoli nejde z nejakeho duvodu diakritika.
Je to debian, repo testing, gnome3.
Zkousel jsem spustit i starsi jadra, ale stejny problem, vyzkousel jsem vybrat misto gnome3 gnome clasic a nejake tdk a take stejny problem, uz me nenapada co vic s tim delat tak prosim zde na foru o pomoc. diky.

Petr Krčmář

A na startx z konzole to zareaguje? Mě taky začal před časem zlobit GDM, nepřihlásí mě do Xfce. Ale nevrátí mě to zpět do přihlašování, jen zůstane viset taková ta tmavě modrá obrazovka s myším kurzorem a nic. Že by problém s GDM3? Asi vyzkouším LightDM nebo nějaký jiný login manažer.

skunk

diky za odpoved,

zkusil jsem prepnout z grafiky do konzole a dat startx a vyplivlo to na me hlasku ze jedno graficky prostredi uz bezi. Nevim jak ho shodit a tak jsem resetoval a zapl recovery mod, prihlasil se jako root a po napsani startx to nacetlo objevila se asi na sekundu cerna obrazovka a kurzor se kterym se dalo hybat a pak to padlo a vypsalo to failed to load module vesa, failed to load module fbdev a fbconf not found.

Petr Krčmář

Au, au, au. GDM se vypíná pomocí:

# /etc/init.d/gdm stop

A startx rozhodně nezadávej jako root, ale jako ten uživatel, pod kterým se chceš přihlásit.

ulo

Zkontroluj, jestli máš balíček im-config a pokud ne, tak ho doinstaluj. Pak sem můžeš dát i výpis z ~/.xsession-error.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

skunk

Petr: po zadani /etc/init.d/gdm3 stop a nastartovani xkek pod normalnim uzivatelem uz to jede, diky
ulo: diky za reakci, ted kdyz spoustim xka ne pod rootem tak uz to ty errory nehaze takze pohoda.

uz zbyva jen nainstalovat nejaky novy login manager, to snad uz zvladnu sam