synchronizace s pda

Založil campnula, 12. 08. 2009, 20:28:17

Předchozí téma - Další téma

campnula

Vím , že se to na webu řešilo vícekrát , ale nikde jsem se nesetkal s tímto :
make -C /lib/modules/2.6.26-2-amd64/build SUBDIRS=/home/vit/usb-rndis-lite modules
make: *** /lib/modules/2.6.26-2-amd64/build: není souborem ani adresářem.  Stop.
make: *** [default] Error 2
.  Tak nevím, poraďte prosím jak dál.  :-\ Zkoušel jsem to dle tohoto how to http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340747&page=1

Tomas Jancik

zkus presne popsat co jsi delal, pri cem ti to vyhodilo tuhle chybu...
/lib/modules/2.6.26-2-amd64/build: není souborem ani adresářem.  Stop. podle tohoto bych mozna tipoval, ze ti tam neco chyby....

campnula

Zkopnul jsem si tento balíček pro synchronizaci pda svn co https://synce.svn.sourceforge.net/svnroot/synce/trunk/usb-rndis-lite. Postupoval jsem následovně ..... cd usb-rndis-lite/
make
sudo ./clean.sh
sudo make install

No a dál než k make jsem se nedostal. Vhodilo mi to onu chybu. Jedná se o úplně nově instalovaný systém. Zkoušel jsem to i na měsíc používaném lennym a opět to samé.

nazir

Vypadá to, že Vám chybí zdroják kernelu, respektive hlavičkové soubory...
Nainstalujte si linux-headers-2.6.26-2-amd64 a zkuste to znovu...

campnula

Dohrál jsem headers a vůbec nic se nezměnilo.

nazir

Přidejte si ještě linux-headers-2.6.26-2-common...

campnula

Ten už tam mám.... linux-image-2.6-amd64 , headers common , headers ,kbuild ,patch , source. Vše je 2.6.26-17lenny1. Pořád to samé.

nazir

To je celkem podezřelé, bo Ti to hlásí, že nemůže najít /lib/modules/2.6.26-2-amd64/build, což by měl být symlink (symlink je součástí linux-headers-2.6.26-2-amd64, pokud mne apt-file search neplete) na adresář /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-amd64...

campnula

#8
No .. žádné experimenty jsem se systémem nedělal , ani při instalaci ,ani při správě. Nemohlo by to být tou 64 bitovou verzí ? Protože nic mě už nenapadá . To bude ,ale asi taky blbost , protože jsem to tahal přímo z svn. EDIT : Tak jsem se rozhodl ještě odzkoušet tu 32 bitovou verzi. Až to vyzkouším dám vědět. Samozřejmě pořád prosím a čekám na nějaké nápady. Díkes

nazir

No nevím.  Mám amd64 squeeze, zkusil jsem to buildnout a ty moduly to vytvořilo (pravda, s jedním warningem)... 
Zjevně Ti cosi chybí (zkus nainstalovat module-assistant a spustit jej s paramentrem prepare, postahuje si potřebné hlavičkové soubory k běžícímu kernelu)...

campnula

Pustil jsem to podle Vás,ale ... skočilo to do textového módu kde jsem vybral možnost prepare a nic se nezměnilo. Build essential je již nejnověší verze. díky za radu .. tohle jsem neznal.

campnula

#11
Tak jsem to ještě jednou přeinstaloval ,dohrál všechny knihovny a patche k jádru a nic. V googlu jsem našel , že to taky někoho trápilo a nevyřešil to , Myslím ,že by to mohlo být verzí jádra ,protože z výpisu toho maníka bylo zřejmé ,že zadřel tam kde je se stejným jádrem a 64 bitovou verzí. Dokonce mu někdo radil vyzkoušet 32-bit , že s 64-kou bývají problémy,tak nevím. Vyzkouším ještě starší jádro než se vrhnu na instalaci 32 bitové verze.
Status:  Realy fucking up beyond all repairs.   ;D

nazir

Jak jsem už psal, já si ty soubory stáhl wgetem, poštval na ně make a buildlo se to...  Jen teď koukám, že mám nainstalovaný i kompletní linux-source-2.6.26, tak jestli není zakopaný jamník v tomhle...

campnula

Nevím kde přesně byla chyba ,ale udělal jsem novou instalaci v režimu expert a označil jsem si moduly co byly v nabídce při instalaci. Už se mi to povedlo a bez chyby.