Webové prohlížeče a vykreslování / načítání stránek [VYRESENO]

Založil čepi, 16. 09. 2013, 16:22:21

Předchozí téma - Další téma

čepi

Zdravim,
mam mensi problem s vykreslovanim stranek napr. www.amazon.com, www.youtube.com, addons.mozilla.org.
Stranka po nacteni vypada jako by se nenatahl(y) CSS styl(y) -> bez jakehokoliv formatovani.
Jedno jaky je pouzit prohlizec (Iceweasel, Firefox, chromium).
Debian mam ve verzi 7.1 (verze jada 3.2+pae). Je to na debianu "normalni" (stejne tak na ubuntu po zakladni instalaci) nebo nemam nainstalovany nejaky balicek?

Diky

EDIT: Navod od Oty pomohl a vyresil problem.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Ota Trkola

Normální to rozhodně není, u mě vše OK. Nicméně teď mě nenapadá, čím by to mohlo být.

čepi

Jestli pomuze tak Debian instaluju podle zdejsich navodu "pomoci netinst iso". Je jedno jestli nainstaluji gnome, kde, mate (v soucasnosti je openbox).
Kazdopadne nekde neco spatne teda bude. Jeste jsem si vsim ze kdyz jsem pripojeny pomoci WiFi (atheros, pouzivany gnome/kde-network-manager) tak se mi dokonce i nektere stranky nechteli vubec nacist (pres LAN jsem si toho nevsim ale to je mozna taky tim ze LAN pouzivam jen pro instalaci zakladniho systemu a hned jako prvni rozjizdim pripojeni pres wifi). Momentalne mam debian ve virtualu (a problem je stejny).
Jen dodam ze pri prohlizeni webu ve windows (7,8) je vse vporadku.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Petr Gajdůšek

Protože ti to dělají všechny prohlížeče na různých systémech, tak to jsou pravděpodobně chyby sítě (třeba se ztrácejí pakety a ve windows si to prohlížeče tahají z cache).  Prověř si připojení  a nainstaluj si do iceweaselu/firefoxu firebug a v něm se podívej do záložky Síť, zda se soubory se styly skutečně natáhly.  Uvidíš tam chybový status nebo zda se na soubory pořád čeká. V chromiu může použít lištu vývojářských nástrojů. Nebo zkus wireshark.

čepi

To ze muze byt problem se siti me uz taky napadlo, ale co se tyce windows a natahovani css z cache -> tudy to podle me nebude. Ve windows pouzivam vyhradne firefox, kdyz si otevru ty stranky v IE /ktere nikdy nic predtim nenacitalo/ tak jsou zobrazeny taktez vporadku (teda pokud nemaj prohlizece nejaky spolecny temp/cache ale to si nemyslim).
Do Iceweaselu jsem nainstaloval firebug. Ten me na strankach www.youtube.com a addons.mozilla.org napise "Neexistuji zadna pravidla." (resp. Tento element nema zadna pravidla stylu.), ale na www.amazon.com mi to styly normalne vypise, jenze prohlizec je stejne jakoby ignoruje :o.

EDIT: Tak pod zazalozkou "sit" se na vsech zminenych webech nacte jen prvni "polozka". Vsechno ostatni (styly, orazky atd.) ma status "aborted" + comment "Failed to load the given URL". Takze uz vime kde je problem :), nejaky napad jak ho vyresit?
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Petr Gajdůšek

Tak mě napadlo, jestli nejsi za chybně nastavenou proxy. Třeba transparentní? Nebo neinstaluješ nějakou proxy v těch distribucích?

Nebo ovladačem síťovky, ty distribuce mají různá jádra? Nebo firewallem?

Nevím čím by to mohlo být, chybu bych nehledal v prohlížeči, ale někde dál. Ručně ty soubory stáhnout jdou? Musím říct, že jsem s tímhle nikdy nesetkal.

čepi

Verze jadra v Debianu je 3.2.0.4-686-pae, v tom ubuntu nevim (nezmenene 13.04/cista instalace).
Ovladace sitovky jsou defaultni v debianu pro Atheros (ar8151 lan, ar5b97). Rucne ty soubory stahnout taky nejdou (Server nenalezen).
Za proxy bych byt nemel, zadnou neinstaluju. Za firewallem urcite jsem (uz jsem psal ISP).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

petrbian

Co zkusit v konzole pod uživatelem root:

ip link set eth0 mtu 1412

Nebo:
iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

čepi

Citace od: petrbian kdy 17. 09. 2013, 19:22:00
ip link set eth0 mtu 1412
Po zadani se nic nestane, po spusteni Iceweaselu (jako pod uctem tak od rootem) se ty stranky (ne)vykresluji stejne.
Citace od: petrbian kdy 17. 09. 2013, 19:22:00
iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu
BAD argument 'SYN'
Try 'iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

A z ty 'napovedy' chytrej nejsu ;D
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

petrbian

Nevím, mě ten příkaz funguje. Jen tak střelím od boku - máš nainstalovaný balíček "flashplugin-nonfree"?

čepi

Ne, na flash mam nainstalovany balicek 'flashplayer-mozilla' (kez by byli vsichni osviceni a flash /a jemu podobne/ by se nemusel pouzivat ???).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

petrbian


Ota Trkola

Zrovna multiarch verzi bych nedoporučoval. Buď 32bit nebo 64bit. A také moc nevím v  čem by mu to mělo pomoci přeinstalovávat Debian z tohoto ISO obrazu, když mu to blbne i na Ubuntu, které je non-free už v základu.

petrbian

Protože ten obraz je včetně firmware-nonfree, nevím, jestli má 32 nebo 64 bitový systém (ovladače). Samozřejmě existují i netinstall obrazy s firmware-nonfree pro 32 nebo 64 bit - nevím, proč si komplikovat život už během instalace. Pokud to jede ve Windows a ne v linuxu, musí být chyba někde v nastavení sítě. Třeba v ovladačích, nastavení DNS, možná ještě vypnout tcp_timestamps (echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_timestamps), mtu (iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --set-mss 1280), IPV6 (ve Firefoxu: about:config - najít a vypnout "network.dns.disableIPv6", popřípadě příkazem v terminálu: echo "1" > /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6), firewall atd.

Ota Trkola

Teď jsem si vzpomněl, že když jsem míval podobné problémy, vyřešil jsem to instalací a konfigurací DNS serveru. Vše je popsáno zde. Zkus, třeba pomůže.