Po instalaci debian wheezy nejde obraz

Založil Freety23, 25. 06. 2012, 21:25:09

Předchozí téma - Další téma

Freety23

Ahoj, když nainstaluji debian wheezy. Zobrazí se grub, spustím operační systém a zobrazují se mi zrnité barvy, nevím jak to vůbec popsat. Nemohu se dostat ani do příkazové řádky. Grafickou kartu mám amd radeon 6310 a jedná se o notebook lenovo G575. Prosím o radu.

mosqa

da sa ti prepnut do konzoly? [ctrl+alt+F1]

Yontalcar

Nazdar
zkus nabootovat s parametrem nomodeset
pak zkus nainstalovat z non-free repositáře balík firmware-linux-nonfree a nabootovat normálně
pokud to nepomůže, tak nainstalovat jádro z experimentalu, a pokud nepomůže ani to, tak pak už nevím, bo mi to jede (integrovaný Radeon HD6320)
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Freety23

Do konsole se dostat nemůžu, mám zde stejný problém jako v grafickém prostředí.  :D Ale zkusím ten druhý postup.  ;)

Freety23

Hmm, tak jsem to zkusil a bez výsledku. Ani do konsole se nemohu dostat a ani recorvery mode nefunguje. Tak jak mám os nastavit, když se sním nedá pracovat. Stabilní vydaní funguje dobře, ale software je starý a to mi nevyhovuje. Asi se vratím na ubuntu.  :-\

Ota Trkola

#5
To co psal Yontalcar by mělo fungovat. pokud ne, můžeš zkusit:

1) Instalovat základní systém Debianu Squeeze z Businesscard obrazu, např podle návodu zde na foru, ale pouze postup do bodu číslo 5!!
2) Doinstalovat firmware-linux-nonfree
3) Udělat upgrade na Wheezy
4) Doinstalovat vše ostatní.

Pokud chceš, pomůžu ti s tím.

Návrat na Ubuntu ti rozmlouvat nebudu, je to tvoje případná volba.

Freety23

To je docela extrémní způsob jak nainstalovat os.  ;D

Ota Trkola

Co je na tom extrémního? Pokud se o to nemíníš ani pokusit, tak raději zůstaň na Ubuntu.

Yontalcar

Tak kdyby to někoho zajímalo, teď jsem to zkoušel:
parametr nomodeset nefunguje, je třeba radeon.modeset=0
při přepínání tty<->Xserver se rozbije obraz a vůbec provoz Xserveru není 100%, takže bych radši nabootoval do singleuser módu (bootovací parametr single)
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein