instalace debian sid z mini.iso selže

Založil piquick, 19. 08. 2021, 16:58:10

Předchozí téma - Další téma

piquick

Zdravím,
snažím se nainstalovat sid z mini.iso (31.07.2021) a vždycky to skončí v bodu "nastavit zdroje software" a "vybrat software k instalaci" hláškou "krok selhal".
Pokračovat je možné, grub se zavede, systém naběhne, ale je úplně holej. Vyzkoušel jsem všechna http zrcadla, ale vždy to dopadlo stejně.
Co s tím?

Ota Trkola

Zkusil bych instalovat z netinstISO obrazu nejprve testing, třeba jen holý systém a hned upgrade na Sid, pak doinstalovat potřebné balíky. Případně instalovat testing i s grafickým prostředím a pak udělat upgrade celého systému.
Jaký je důvod instalace z mini ISO?

piquick

Jednak jsem to vyčetl na netu, druhak mi to už dvakrát vyšlo, ale teď to ne a ne zopakovat a to mě zajímá. Je pravda, že původní instalace byly ze staršího mini.iso a to už nemám.
Z netinst testingu to samozřejmě upgraduje bez problému. Kdysi tu byl podrobný návod na instalaci prostředí xfce, které používám, z netinst, ale zmizel. Už není aktuální? Obávám se, že do holého systému bych doinstalovat prostředí asi neuměl...

Ota Trkola

Návod zmizel, protože nebyl aktuální a stále na aktualizaci od nějakého dobrovolníka čeká. Jinak instalace plného Xfce desktopu z netinst není žádná věda, že..  :)

piquick

Pro mne jo, ale zkusím pohledat...
Ještě dotaz - má smysl přidávat do sida multimedia repo?

radek_dr

Netřeba hledat, stačí sledovat instalaci. Přímo nabízí instalaci xfce (nebo Cinnamon, KDE...) ve výběru, co chceš instalovat, stačí zaškrtnout.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

Ota Trkola

#6
Citace od: piquick kdy 19. 08. 2021, 18:57:52
Pro mne jo, ale zkusím pohledat...
Ještě dotaz - má smysl přidávat do sida multimedia repo?

Projdi si návod na instalaci, který tady je a tam je v jednom z kroků vidět právě možnost volby grafického prostředí. Tak prostě jen místo Gnome zvolíš Xfce.

EDIT: Multimedia repo má smysl mít i v Sidovi. Jen mě napadá otázka, proč Sid?

piquick

Díky za odpověď. Zkusím to z příkazového řádku (to xfce).
Multimedia se asi hodí - je tam čerstvý imagemagick, vlc.

Odpověď na poslední otázku: učím se, hraju si a mám rád čerstvý soft.