Prechod z Debianu 8 na Debian 9

Založil 7R7., 28. 06. 2017, 16:04:44

Předchozí téma - Další téma

7R7.

Ahojte,
Chcem sa spýtať či ste robily upgrade z Jessie na Stretch. Či mi viete poradiť čo mám urobiť a na čo si mám dať pozor.
Mám domáci serverík kde mám Debian 8 (Jessie) a rozmýšlam či by som neprešiel na vyššiu verziu Debianu ale mám predtým rešpekt. Keby to bol normálny počítač tak ma to netrápi lebo ten preinštalujem keby sa niečo stalo ale tu mám dáta, printserver, calldaw, carddaw, sambu a iné veci aneviem či by som to znovu nastavil tak ako chcem. A hlavne mám obavu že dáta mám na dvoch 4TB diskoch kde mám BTRFS v raide a priznám sa nepoznám to tak dobre či je nejaký problém pri pripájaní takýchto diskov do čistého systému.
Zatiaľ som skúsil len sa pozrieť ako je to s balíčkami a tu mi vypísalo že cez 500 balíčkov by sa upgradlo a necelých 400 balíčkov by ostalo v pôvodnej verzii, otázka či je to problém alebo je to normálne pri povýšení systému.
Ďakujem

Petr Krčmář

Já jsem zatím aktualizoval desktop a neměl jsem žádný problém. Jediné, na co jsem narazil, byly nějaké zauzlované závislosti kolem firefox-esr. Ten jsem musel odinstalovat a pak už všechno proběhlo naprosto hladce. Pak jsem ho zase doinstaloval zpět.

Doporučuji si přečíst před takovou akcí dokumentaci a v každém případě si důležité věci zálohovat. Pokud jde o konfiguraci, tak toho není objemově moc, takže není problém to zabalit a někam poslat.

Ovšem zároveň nemá cenu spěchat, do měsíce vyjde první opravná verze a bude se postupně ještě ladit a usazovat. Jessie bude mít podporu ještě tři roky, takže není spěch. A ano, vyměnit půlku balíčků na serveru během aktualizace je normální.

7R7.

Ďakujem za informáciu, prečítam si dokumentáciu.
Ale asi počkám na opravnú verziu