HP mini 110 - Security Boot

Založil martin.159, 29. 01. 2017, 12:11:46

Předchozí téma - Další téma

martin.159

Ahoj, chci dát Debian na HP mini a narazil jsem. Jde o Security Boot, je jistě zaplý, ale nejde vypnout v BIOSu - není tam klasická "široká" nabídka

menu v BIOSu

System Configuration
   Boot Options
      Post Hotkey Delay
      HP QuickWeb
      Floppy Boot
         Internal Network Adapter Boot
      Boot Order


Matně si vzpomínám, že jsem měl podobný problém (HP ProBook 4545s), Jediné, co mi šlo nabootovat, bylo Ubuntu a posléze po několika pokusech jsem rozchodil i Debian.
Tak se chci ujistit, že poté, co místo původních Windows tam dám Ubuntu, které, doufám, otevře možnosti v System Configuration,  na tom rozběhnu Debian.
Díky za odpovědi.

čepi

Citace od: martin.159 kdy 29. 01. 2017, 12:11:46
Tak se chci ujistit, že poté, co místo původních Windows tam dám Ubuntu, které, doufám, otevře možnosti v System Configuration,  na tom rozběhnu Debian.

Netusim jakym zpusobem by to ubuntu melo dokazat, urcite neodemyka skryte polozky ve firmware ;)

Skus to pohledat v te polozce "boot options" pripadne dej screen, zda se mi ze to co si vypsal nebude vsechno.

SecureBoot  je casto navazan na UEFI rezim "bootovani", vyzkousej jestli to nepujde prepnout na "Legacy", popripadne hledej polozku CMS (nebo CSM?) apod.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

martin.159

rychlá blbá otázka. Jak tu vložit obrázka přímo?

Roman Horník

Tady bohužel nelze. Upni ho na nějakej k tomu určenej server.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

martin.159


martin.159

Zmenšil jsem disk na Windows 10, hodil jsem tam Ubuntu, funguje, ale Debian stále nejde načíst.

čepi

Melo by to jit vypnout pod zalozkou security.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

martin.159

V Security je pouze nastavení hesla a po nastavení hesla se nic nezmění, až na to heslo samozřejmě.

čepi

A mas tam posledni verzi BIOSu?

Pokud ano, co skusit nejakou starsi?
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

martin.159

Můžeš to prosím více popsat? Nikdy jsem to nedělal, co když by to nešlo zvrátit, pokud bych to podělal, co disky, hrozila by ztráta systémů?

čepi

Pokud tam mas windows, dostatecne zdravou baterku (a nabitou) a funkcni adapter. ze stranek hp.cz (podpora) najdi nejnovejsi verzi BIOSu, zkontroluj jakou verzi mas v NTB a porovnej s tou na webu.

Update je relativne jednoduchy, stahne se ti exe soubor, ktery staci ve windows spustit a ridit se tim co ti obrazovky napisou.

+ samozrejme lze vzdy neco podelat, proto ze vzdy pred takovymi akcemi ma zalohovat ;)
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG