Sifrovani celeho disku pri instalaci

Založil ILoveDebian, 03. 06. 2015, 11:01:13

Předchozí téma - Další téma

ILoveDebian

Chci nechat sifrovat cely disk jiz pri instalaci OS - jake mam moznosti a jak na to?

Petr Krčmář

Během instalace je možné zapnout šifrování vybraných svazků. Viz instalační příručku.

ILoveDebian

#2
Troufnu si na /home a to ve virtualboxu, dle vysledku pak na ostro :-) Dik za link PS: ted to delam, je nutne nechavat pred tim zasifrovanim prepisovat disk ? Vzhledem k tomu, ze budu mit home cca 600 GB tak by to bylo docela na dlouho :-D Mi to pise, ze to muzu preskocit ale s tim, ze bude mirne snizena "kvalita sifrovani" disku ... ? Ap me take napada, ze pokud budu mit sifrovanou oblast home, tak uz nemohu mit nastavene automaticke prihlasovani k systemu bez zadani hesla, nebo ano ?

čepi

#3
Citace od: ILoveDebian kdy 03. 06. 2015, 17:07:20
Troufnu si na /home a to ve virtualboxu, dle vysledku pak na ostro
U ostatnich oddilu je to uplne stejny, kdyz chces sifrovat i / (root) a swap tak musis vytvorit i partition boot (cca par desitek MB) - ta zustane nesifrovana.

Citace od: ILoveDebian kdy 03. 06. 2015, 17:07:20
Je nutne nechavat pred tim zasifrovanim prepisovat disk ? Vzhledem k tomu, ze budu mit home cca 600 GB tak by to bylo docela na dlouho
Nekolik hodin, u me to byly myslim ze cca 4-5 hodin?

Citace od: ILoveDebian kdy 03. 06. 2015, 17:07:20
Ap me take napada, ze pokud budu mit sifrovanou oblast home, tak uz nemohu mit nastavene automaticke prihlasovani k systemu bez zadani hesla, nebo ano ?
Mozna to nejak nastavit pujde, ale pak nechapu proc tu partition chces sifrovat kdyz ji chces mit pristupnou po zapnuti PC/NB a automatickeho prihlaseni = bez zadani hesla (at uz k sifrovane oblasti nebo k prihlaseni).

EDIT: no a dal tu nic neni protoze me to uz zase pri odesilani prispevku (editace) odhlasilo, a to ubehlo sotva 5 minut  >:(
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

ILoveDebian

#4
Cepi diky moc, s tim poslednim argumentem mas recht Pochopil jsem vse co jsem potreboval vedet PS: tohle forum je opr. doporucenihodne Tak rychle a kvalifikovane odpovedi, to neni vsude samozrejmost viz bunti forum .. Mejte se lidi, jdu sifrovat na ostro :-)