Nové téma vzhledu fóra - Spacefun

Založil Ota Trkola, 05. 02. 2012, 16:41:47

Předchozí téma - Další téma

valsin

Možno nejako to menu pod prihlasovacou bublinkou dosť pre nováčika nevidiace vraj, ako pre mňa nie, ale vraj je to dosť ako ukryte """ splíva """ či ako mi to vraveli (nie je to môj názor len ako posielam ďalej vyjadrenia)

Čo si myslia tu prítomný nech sa vyjadria....

Roman Horník

Jseš můj člověk, díky! Až budu mít chvilku, opravím to a pošlu to Otovi k uploadu ;)
Ještě chci zrušit "ukazatel pozice", co je v záhlaví vlevo nahoře, zdá se mi bejt k prdu a když je dlouhý, zasahuje až někam pod bublinu a láme se na 2 řádky, vypadá to blbě. I tu bublinu bych nejradši zlikvidoval, datum a čas bych zrušil, protože má hodiny drtivá většina z nás stejně na panelu, tak ať tady nemáme hodinářství.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

"Ještě chci zrušit "ukazatel pozice", co je v záhlaví vlevo nahoře, zdá se mi bejt k prdu a když je dlouhý, zasahuje až někam pod bublinu a láme se na 2 řádky, vypadá to blbě"
Ahaaaa tak keby že nenapíšeš ani o tom neviem, možno časom by som si to všimol... môj názor tiež je to tam zbytočné.

Login bublinu ta je podľa mňa ok, a ten dátum čo ja viem je dobre keď je tam ...

Roman Horník

Asi stejně mysleli menu "Domů Nápověda Vyhledávání...". Co říkáš tomu, kdybych vytvořil úplně nahoře panel s šířkou přes celou stránku a do něj tohle všechno nacpal, zhruba v pořadí: Vítejte Blablabla - Menu - Nepřečtená témata od poslední návštěvy - Nepřečtená aktualizovaná témata - datum & čas?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

ulo

No já myslím, že to je dobrý nápad, protože já rád používám možnost "Nepřečtená témata od poslední návštěvy" a když je navigační cesta nahoře dlouhá a zasahuje do bubliny, tak nelze kliknout na tuto mojí oblíbenou možnost (možná to mám jen já, páč mám v prohlížeči schválně zvětšené písmo kvůli čitelnosti).
Každopádně, když by to bylo v jedné "bublině", tak by se to zřejmě nepřekrývalo.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

valsin

Chýba my tu poličko Search, klasicke vyhľadavacie pole, nešlo by to nejako spraviť? napr niekde pod bublinu a tak neviem....

Roman Horník

Bude to sice o něco složitější, ale pokusím se o to, je to ale skvělej nápad!
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

#52
Troška nám to pravo hore uteká s headeru, asi to nema rádo dlhe názvy, alebo to neskoro zalamuje hlavičku... 8)
Stači kliknuť na odkaz HEADER alebo mrknuť screen.


Roman Horník

To je přesně ono, až mi bude líp, tak to opravím a pošlu Otovi, aby to uploadnul.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

#54
Po delší době jsem se pustil do úprav tématu, bublinu jsem zrušil, většinu jejího obsahu vložil do panelu nahoře, kam přibylo i vyhledávání. Ještě mám v plánu upravit vzhled tlačítek, aby všechny vypadaly stejně, hlavička fóra je o 30px nižší. Stejně tak jsem opravil a upravil překlady do češtiny.
Kvůli změně pořadí položek menu jsem musel nakonec trochu upravit i jeden z klíčových souborů fóra (jinak to nešlo, ani pomocí CSS), takže i u ostatních vzhledů budou změněny, doufám, že to tak bude lepší.

Co jsem zatím udělal:
* Zrušil jsem bublinu i navigaci v záhlaví
* Vytvořen horní a dolní panel, oba jsou "přibity" k oknu prohlížeče, při scrollování jsou vždy k dispozici
* Do horního panelu jsem vměstnal většinu obsahu bubliny, akorát hodiny šly pryč, "Vítejte blablabla" taky, ale "Profil" v menu jsem přejmenoval tak, že se zobrazuje uživatelovo jméno
* V panelu je vstupní pole pro rychlý vyhledávání, protože to od nepřihlášených (a neregistrovaných) chtělo přihlášení, je k dispozici jen přihlášeným
* Upravil jsem pořadí položek menu tak, aby to mělo hlavu a patu
* Záhlaví i jeho pozadí je o 30px nižší (teď má 130px), díky optimalizacím zabere 110KiB namísto 160KiB (o třetinu je lehčí)
* Zvýraznil jsem indikaci příchozí zprávy v menu (počet zpráv v závorce bliká)
* Byl unifikován vzhled tlačítek
* Opravena velikost písma u [tt]
* Zvýrazněny odkazy v příspěvcích


Co ještě potřebuju:
* Používá tady někdo z vás OpenID?
* Co dát místo bubliny, jestli místo ní vůbec něco dávat?
* Co kdyby někdo z vás vytvořil novou, elegantnější sadu smajlíků, možná i ikon fóra, aby to všechno mělo jednotnej look & feel (info a materiál dodám)?

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Já osobně jsem pro zachování stávajícího vzhledu, ale pokud po tom tak toužíte, tak se přizpůsobím.

valsin

No ten nový vzhľad nevyzerá zle je pekný a tak trochu asi aj viac moderný, lenže 100 ľudí 100 chutí.
Možno by bolo dobre na toto dať hlasovačku lebo mne osobne sa páči aj to stávajúce ale aj to nové ale asi to nove viac jak je to hore aj to search aj všetko stabilné na jednom hornom paneli, asi mi to pripomína gnome2 hehe panel hore aj dole neviem, sám za seba som asi viac za to nove panel hore a dole hehe, no ale ako som už spomínal asi bude lepšia anketa na toto...

PS: good work Roman

Erich Stark

Verzia 0.4 sa mi paci, neslo by tam i zakomponovat pocet novych sprav ak nejake su pri polozke "Moje spravy" ?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Roman Horník

#58
Díky, verze 0.4 nikdy vydána nebude, protože za nedlouho bude nová verze Debianu a tohle téma bude vylepšeno a přizpůsobeno oficiálnímu vzhledu právě Debianu 7.0 - Wheezy, navíc i na debian-linux.cz se chystá menší rozšíření v podobě wiki, tak na fóru přibude jak link na wiki, tak i na debian-linux.cz.

Bohužel to pravděpodobně zakomponovat nepůjde, musel bych totiž upravit přímo kód fóra, což by se mohlo negativně projevit na alternativních vzhledech, jež budou k dispozici, navíc by se to při každým upgradu motoru fóra muselo znovu přepisovat. Ale budu se snažit, aby bylo fórum co možná nejvíc uživatelsky přívětivý.
Doufám, že mi s tím někdo pomůže, všechny návrhy jsou vítány, nedělám to pro sebe, sice se můžu dloubat jen v kaskádových stylech a v jistých mezích i v překladech, ale i tak můžu většinu přání návštěvníků fóra splnit. Jen je musím znát, neumím číst myšlenky, neznám touhy a potřeby jiných.
Komu se na tom něco nelíbí, nehodlá se s tím svěřit a jen v tichosti kleje, tak ať mi políbí /dev/urandom
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

Erino, teď jsem si vzpomněl, udělal jsem to jinak- když dostaneš novou zprávu, zobrazí se počet zpráv- to číslo jsem rozblikal, nedá se přehlídnout ;)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz