Přechod na Debian

Založil SAiMi, 27. 03. 2012, 15:59:07

Předchozí téma - Další téma

SAiMi

..

Roman Horník

Nazdar SAiMi,

vítej mezi námi, jestliže jsi na tom stroji provozoval Ubuntu, pak pravděpodobnost, že budeš na onom stroji moct provozovat Debian, je prakticky stejná, neboť Ubuntu je založeno na Debianu.
S monitorem problémy mít nebudeš, Debianu je v celku jedno, jestli máš CRT s paměťovou obrazovkou, nebo jestli máš LCD s LED podsvícením, NV dobře podporuje vlastní GPU na Linuxu, takže ani tady bych problém neviděl, deska má inteláckej chipset, i tady je podpora víc než skvělá.
Doporučuju Ti jen, aby sis zvolil raději větev Testing nebo Unstable (toho názvu se neboj), protože současná stabilní verze nemusí mít pro nový železo pochopení.
Jestliže přece jen nebude něco fungovat podle Tvých představ, tak to dáme s největší pravděpodobností dohromady.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

SAiMi

#2
..

Ota Trkola

Rozhodně bych doporučoval 32bit s použitím PAE kernelu.

Roman Horník

Jsem stejnýho názoru, přece jen, 32-bitových aplikací je o něco víc.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petr Krčmář

No, já nevím, jaké třeba aplikace nejsou pro 64bitů? Já teda jedu z historických důvodů na desktopu na 32, ale na serveru mám 64 a jakoukoliv novou instalaci už dělám 64, pokud to architektura CPU dovolí. Nesetkal jsem se poslední léta s problémem.

Firzen

Problémy 64-bitu nejsou v systému, ale v programech. Se 64-bitovým systémem zkrátka problémy byly a jsou. Vždycky, když je někde divný problém, tak to většinou "smrdí" 64 bity. A není to odladěné dokonce ani u Windowsových programů.

Taky jsem pro 32-bit kernel s PAE.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

h.giuseppe

Já bych volil 64 bit, RAM je velká jako vzducholoď pro trpaslíka a já osobně jsem zatím žádné problémy neměl.

yajohny

tiez som za 32-bit a PAE kernel. pre zaciatocnika je to lepsie, vyhne sa nepochopitelnym chybam v 64bit-e. 32ka je stabilnejsia. So 64kou sa moje zelezo nechce skamaratit.