Nvidia Geforce 4 mx 440 AGP

Založil Ota Trkola, 10. 04. 2009, 19:22:19

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Ahoj, potřeboval bych poradit s touto GK. Syn dostal starší počítač s touto GK a nedaří se mi nainstalovat ovladače. Mám zkušenosti zatím jenom s ATI. Nainstaloval jsem toto:

nvidia-xconfig nvidia-kernel-$(uname -r) nvidia-glx

A po restartu jsem se dostal pouze do konzole. Obnovil jsem xorg.conf a teď nevím jak správně postupovat. Pokud by byl někdo ochotný pomoci, tak předem děkuju.

Erbureth

GF4 jsou GK podporované starší verzi propietárního NVidia ovladače, podívejte se po balíku nvidia-kernel-legacy-96xx a nvidia-glx-legacy-96xx. nvidia-xconfig by fungovat měl.
Debian Squeeze AMD64, 2.6.27, KDE 4.2.2 @ HP Compaq 6830s
Debian Squeeze, 2.6.26, KDE 4.2.2 @ AthlonXP 2000+, 512 MB, Radeon 9000 128 MB

Whatever happened, happened, and could not had happened any other way.

Erich Stark

Taketo ovladace nemam rad.. stiahni si driver na tvoju kartu z NVIDIA.com
nainstaluj

aptitude install kernel-headers(uname -r) fakeroot gcc

to by malo byt tusim vsetko

zastav /etc/init.d/gdm stop

a uz len nainstlaluj stiahnuty ovladac z nvidia.com :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Erbureth

Citace od: Erino72 kdy 12. 04. 2009, 16:40:41
Taketo ovladace nemam rad..

Co je na nich špatného? Jsou afaik v aktuální verzi a navíc používají balíčkovací systém, takže jdou lehce odinstalovat a nesviní systém.
Debian Squeeze AMD64, 2.6.27, KDE 4.2.2 @ HP Compaq 6830s
Debian Squeeze, 2.6.26, KDE 4.2.2 @ AthlonXP 2000+, 512 MB, Radeon 9000 128 MB

Whatever happened, happened, and could not had happened any other way.

Erich Stark

na tych z NVIDIA.com mi graficka karta sla sviznejsie ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Citace od: Erbureth kdy 11. 04. 2009, 20:34:52
GF4 jsou GK podporované starší verzi propietárního NVidia ovladače, podívejte se po balíku nvidia-kernel-legacy-96xx a nvidia-glx-legacy-96xx. nvidia-xconfig by fungovat měl.

Tak jsem nainstaloval tyto ovladače a fungují snad dobře, jen bylo třeba vnutit do xorg.conf rozlišení a frekvenci monitoru. Navíc mám jen EN klávesnici, ale to tuším také upravím v xorg.conf, takže spokojenost.

Ota Trkola

Tak jsem chtěl klukovi povýšit systém z Lennyho na Squeeze a zjistil jsem, že ovladače na tuto kartu v repozitáři už nejsou. Tak jsem zkusil ovladače ze stránek nvidia a ty nefungují, páč mám moc veliké písmo a někde je zase hrozně malé. Nepřišel jsem na to, jak to opravit.

Nicméně naštvalo mě to, jak si Debian hraje na konzervativní distribuci a staré grafické karty prostě nepodporuje. Teď můžu ten počítač hodit akorát tak do kanálu..

Erich Stark

Ked uz mas toho squeeza nejdu pouzit starsie ovladace? tak ze by si dal zdroje z lennyho a tak nainstaloval..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

#8
Ne nejdou protože jsou pro jádro 2.6.26  :(

No nic musim tam plácnou zpátky Lennyho a až bude nepoužitelnej, tak bude mladej bez počítače... ;D

Ota Trkola

Tak nakonec je tam Squeeze se svobodným nv ovladačem. Zatím to funguje super. Spotřeba RAM po startu 80 MB s Gnome.

Erich Stark

Citace od: otas.pe kdy 23. 12. 2009, 18:43:01
Tak nakonec je tam Squeeze se svobodným nv ovladačem. Zatím to funguje super. Spotřeba RAM po startu 80 MB s Gnome.

lol to musis mat dobre osekane, tolko som v zivote nemal :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

No právě že moc osekané to není. Povypínal jsem pár zbytečných služeb a výsledek je až překvapující. Nutno podotknout, že je to na slabé sestavě s 512 MB RAM a na svobodném nv ovladači. Ale i tak výsledek super a běží to naprosto úžasně rychle v kombinaci s ext4.

Visterius

Citace od: otas.pe kdy 25. 12. 2009, 20:29:33
No právě že moc osekané to není. Povypínal jsem pár zbytečných služeb a výsledek je až překvapující. Nutno podotknout, že je to na slabé sestavě s 512 MB RAM a na svobodném nv ovladači. Ale i tak výsledek super a běží to naprosto úžasně rychle v kombinaci s ext4.
Wow. Někdy v dubnu, až vyjdou stabilní verze všeho, co potřebuju i pro Debian, na něj zase přejdu. K/Ubuntu je v tomto ohledu příšerné, po startu si bere průměrně 280MB ram, přičemž ta hodnota během hodiny běžných operaci se systémem klidně naroste i na 500MB.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Ota Trkola

To je právě to, proč jsem hlavně přešel před rokem na Debian. Jinak těch 80MB je extrém, na druhé sestavě s 2GB RAM a s fglrx ovladačem je to po startu 150MB, ale i tak hodnoty podle mě skvělá a hlavně se systém nemá problém vrátit zpět po ukončení všech aplikací.

Ota Trkola

Přikládám screen se spotřebou RAM po startu. Bohužel tam není oněch 80, protože něco vezme také Sledování systému.