Xserver nefunguje korektně -> jak downgradovat všechno na stable [vyřešeno]

Založil Martin 'Želva' Malý, 09. 04. 2011, 20:07:25

Předchozí téma - Další téma

Martin 'Želva' Malý

Ahoj,

používám testing a mám nastaveno, že apt má brát testing balíčky. Nevím proč, ale xserver mám z unstable větve... A od nějaké aktualizace, prostě úplně samovolně, když se spustí gdm, tak nemůžu hejbat myší a psát klávesnicí. Musím je vypojit a dát do jiných USBéček (oboje je USB). Používám kernel 2.6.38-2 a nejnovější kernel na nvidii. Zkoušel jsem různé kombinace starších ovladačů či kernelů, ale furt to blbne, kdm se chová stejně, takže si myslím, že problém bude v X. Textový režim funguje korektně. Tak mě napadlo, že bych všechny xorg a xserver balíčky downgradoval z unstable na stable. Akorát se mi to nedaří ani přes aptitude, ani přes synaptic.

Prosím vás, neexistuje nějaká kouzelná aptitude formulka: "vem všechny balíčky xorgu a xserver, co máš nainstalované, a koukej je přeinstalovat na stable"?

Díky moc. Případně jestli nemáte nějaké jiné řešení? (Ten systém se mi fakt nějak samovolně sype (taky mi nefunguje zvuk, kernel najednou neumí pracovat s integrovanou zvukovkou... ať si ty nový kernely strčej někam...))
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Hobild

1. mit komletne nastavene zdroje na testing i stable (pripadne sid)
2. mit v /etc/apt/apt.conf nastaveny jako uprednostneny zdroj "stable":
APT::Default-Release "stable";
3. spustit prikaz apt-get upgrade, respektive apt-get dist-upgrade
a melo by to probehnout pro cely system. Jak to udelat pro skupinu programu netusim.

Jo a plati to za predpokladu, ze jsi si nehral s preferencema stable-testing-sid v /etc/apt/preferences.d/, neboli mas ten adresar prazdny (zdejsi nastaveni prebiji nastaveni v /etc/apt/apt.conf).

Ota Trkola

Obávám se, že downgrade nebude fungovat, tak jak to navrhl Hobild. Bude nutné použít apt pinning, ale nemám s tím dobré zkušenosti. Téma jak provést downgrade systému je zde. Je to samozřejmě aplikovatelné pouze na vybrané balíky. Nicméně za mě zní rada - proveď čistou instalaci stable včetně formátu /home a budeš mít klid a je to i rychlejší, než se snažit poškozený systém dávat dohromady.

Martin 'Želva' Malý

Díky za odpovědi. Já ale nechci takovou pitomost řešit jak widlák reinstalací systému... Myslím si, že je to jen kombinací blbá verze jádra vs. blbý nesvobodný ovladač a třeba se to aktualizací spraví...

Možná za to může aptitude upgrade, který používám, protože možná moc (a špatně) přemýšlel za mě narozdíl od apt-get upgrade...

Mám nastavený v /etc/apt.conf, že chci primárně testing, a tamten adresář mám prázdný, takže bych měl mít testing...

Tak tedy díky za nápady, já asi zatím zkusím čekat na aktualizaci a jestli se to nevyřeší, tak zkusím nějaké to brutální řešení...
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Ota Trkola

Dobře, pokud to nechceš řešit reinstalem, tak napiš co máš v

/etc/apt/sources.list
/etc/apt/preferences
/etc/apt/apt.conf


A také je na testingu a unstable nanejvýše vhodné používat aptitude dist-upgrade místo aptitude upgrade při aktualizaci systému.

Martin 'Želva' Malý

#5
Tak je to vyřešeno. Nahlásil jsem to jako bug a nakonec jsme zjistili, že je to chyba v novým udev a /run... Musel jsem /run odstranit, nainstalovat novou verzi udev a generovat initframs.

Díky všem za nápady. Zakopanej pes byl nakonec jinde...

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=622175
http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=621036
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

koljin

Citace od: Martin 'Želva' Malý kdy 25. 04. 2011, 16:33:09
Tak je to vyřešeno. Nahlásil jsem to jako bug a nakonec jsme zjistili, že je to chyba v novým udev a /run... Musel jsem /run odstranit, nainstalovat novou verzi udev a generovat initframs.

Jo taky jsem nedávno mazal /run... Akorát u mě se tenhle problémek projevil něčim jako Starting udev: failed .... (už jsem věděl, že je zle :D) a pak nic nechodilo... klávesnice, myš... :) Testing/Unstable občas potrápí no :) Nenapadlo mě, že je to tenhle bug, sem myslel že se to do grafiky ani nedostane...